Sponzorirano

Nadolazeći događaji

OŠ Vodice domaćin Modelarske lige: Matej Desanić i Karla Šarić iz OŠ Jurja Dalmatinca predstavljaju našu županiju na Državnom natjecanju

1195 puta

Osnovna škola Vodice domaćin je drugog županijskog natjecanja Modelarske lige. Natjecanje se održalo danas u učionici tehničke kulture, a sudjelovalo je 14 ekipa po dva natjecatelja koji su izrađivali Uskrsne zdjele za pisanice.

 

Prosudbeno povjerenstvo kojeg čine tri učiteljice tehničke kulture iz Zadra nisu imale nimalo lak zadatak odabrati najbolje radove 14 ekipa.

U vrlo izjednačenoj konkurenciji, pobjedili su Matej Desanić i Karla Šarić iz OŠ Jurja Dalmatinca, drugo mjesto su osvojili Pirovčani Katarina Gulam i Antinio Vendl. Treće mjesto dijele domaći Bruno Aleksić i Domagoj Friganović s učenicama iz Kninske osnovne škole.

- Županijsko natjecanje nastavak je suradnje s Hrvatskom zajednicom tehničke kulture koja je prošle godine organizirala Proljetnu školu tehničke kulture u Kraljevici na kojoj su iz naše županije pored OŠ Vodice sudjelovali i učenici OŠ Juraj Dalmatinac iz Šibenika i OŠ dr. Franje Tuđmana iz Knina.

U šest dana trajanja Proljetne škole svim sudionicima bio je osiguran besplatan smještaj, održavale su se radionice, a na kraju smo dobili na poklon stroj za modelarsku ligu zajedno s pripadajućim alatom koji nam koristi u daljnjem radu.

17916200_10208434807017823_1601900770_o.jpg

Prva županijska modelarska liga održana je prošle godine u šibenskoj Osnovnoj školi Juraj Šižgorić, a pobjednice natjecanja su bile naše učenice Dora Čičin Šain i Rebecca Šurija, koje su na radost svih nas pobijedile i na Državnom natjecanju održanom u Kraljevici krajem svibnja prošle godine – rekla nam je Ružica Gulam, učiteljica tehničke kulture u OŠ Vodice

Svi sudionici dobili su zahvalnice, a prvoplasirani idu u Kraljevicu na završnicu Modelarske lige.

Spomenimo kako je natjecanje u modelarstvu je pokrenuto s ciljem poticanja učenika za izvannastavno stjecanje i razvoj tehničkih znanja i vještina, motorike, kreativnosti, inovativnosti, timskog rada te razvoja poduzetništva.


 • ATT desktop 1150x200 animated

  BumbaNG
  tehnoadeo2017
   


  NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove portala Infovodice. Infovodice zadržava pravo obrisati neprimjeren komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara portal Infovodice nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila.


  Ocijeni sadržaj
  (0 glasova)

  Oznake:


  LITRETAVANJE PO VODICAMA

  1. Foto vijesti
  2. Video vijesti

  O nama

  Informativno oglasni portal Grada Vodica - Gradske, kulturne, sportske vijesti, video i fotografije vezane za Vodice i širu okolicu

  E-mail:

  Arhiva vijesti

  « Ožujak 2018 »
  Pon Uto Sri Čet Pet Sub Ned
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31