Nadolazeći događaji

RK OLIMPIJA VODICE – RK BALIĆ & METLIČIĆ 30:29 (15:18)

Sjajnim drugim poluvremenom Vodičani preokrenuli susret

1898 puta

Domaćin je imao težak posao protiv fantastičnih mladih Splićana koji su ih već u desetoj minuti uzdrmali s rezultatom 1:8...

U Čistoj Velikoj je ponovno odigrana velika utakmica. Pravi derbi 2.HRL-jug gdje je preko tristo gledatelja imalo priliku uživati u odličnom rukometu. Vodeći u poretku, neporaženi Vodičani ugostili su svoje pratitelje iz Splita. Silno motivirani, obje ekipe su nestrpljivo isčekivali dvoboj koji može odrediti prvaka natjecanja ili do kraja zakomplicirati prvenstvo.

Otvaranje utakmice furiozno je pripalo gostima. Brzi u nogama i spretni u rukama, visoko stoje prvi i šesti u obrani, a halfovi i centarhalfovi vješto prekidaju igru bekova Vodičana. Sa stalno spremnim rukama, u deset minuta onemogućili su vanjske šuteve i ograničili dodavanja domaćih. Već je na semaforu stajalo 0:6, kad je Olimpija svoj prvi gol postigla u 8.minuti iskosa s pivota!

S druge strane Splićani nakon dvostrukih križanja utrčavaju s novim igračem na crtu. Spretni bekovi u svakom trenutku su u stanju proigrati pivota, ali i individualno prolaziti i zabiti. Dva puta je i desno krilo iskoristilo višak.

Nije slutilo na dobro, u obrani se kasni u preuzimanju i u šestoj minuti nakon 0:5 domaći već zovu time-out. Vodičani u tom periodu igraju 5:1 obranu koja nikako ne uspijeva na pravi način. U desetoj minuti je 1:8, a u trinaestoj 3:10. Vodičani prelaze na 6:0 obranu i nazire se sasvim druga igra.

U napadu Vodičana bekovi igraju široko i strpljivije se grade napadi. Smanjuju tehničke greške i rizična dodavanja. Boljim postavljanjima pivota, bržim loptama i čestim križanjima prvo Cvjetković zatim i Junaković zabijaju nekoliko važnih golova za priključak.

Mladost Balića&Metličića dva pogotka postiže na brzinu, tranzicijom iz dobre obrane. Nema predaha, tempo utakmice je vrlo visok i Vodičani sada kroz Dželaliju i Bilića zabijaju. U 22. minuti smanjuju na 10:14. Klupa domaćih glasno podržava suigrače na terenu, a budi se i publika na tribini. Pada gol na gol sve do 26.minute kad je 12:17. Potom 3 gola domaćih za odličnih 15:17. Iz sedmerca u 29.minuti za goste zabija odlični Vulić za 15:18, i kraj je prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme domaći otvaraju jakom obranom i odlučni u namjeri preokrenuti utakmicu. Gosti u 32. zabijaju iz sedmerca te minutu kasnije pivot uspijeva realizirati kvalitetnu loptu. Ali otada se Olimpija obranila slijedećih deset minuta!

Do 42.minute Vodičani rade seriju 8:2 i potpuno pod kontrolu preuzimaju ovu utakmicu. 4 nova gola Cvjetkovića, te 3 Bilića i 1 Junakovića za vodstvo 22:20.

Splićani sada teže dolaze u priliku, jer u obrani su odlični i pravovremeni Knez, Dželalija, Junaković i Abramović. Disciplinirani i oprezni u 6:0 obrani, i lopta nikako ne može više do pivota. Gosti teže doloze u priliku i u nekoliko navrata rade tehničke greške i pogrešna dodavanja.

U 46.minuti je 26:23. Na kapetanu Dželaliji je flaster, a Cvjetković je iznudio nekoliko sedmeraca i isključenja gostiju. Obrana Splićana nije više tako dobra, krila i pivoti Olimpije sada imaju više prostora.

U 50.minuti je 27:25, i svaka lopta sada odlučuje o pobjedniku. U 51.minuti Vodičani rade još jedan nepotreban prekršaj za isključenje. U istoj minuti vratar Olimpije Kuač brani sedmerac. U 53.i 54. minuti Vujičević za goste 2 puta zabija s krila za 27:26. Uzvraćaju Junaković i Vulinović i u 56.minuti je 29:26. Rutinirani Vodičani privode utakmicu kraju, ide gol na gol, a u zadnjoj minuti susreta gosti smanjuju s još dva zgoditka za konačnih 30:29

Najbolji igrač utakmice je bio devetka Vodičana Kristijan Cvjetković koji je nakon utakmice rekao: - Odigrali smo odlično 2.poluvrijeme, baš onako kako smo se dogovorili u stanci. Meni je najdraže igrati protiv jako dobrih ekipa, ubili su nas na samom početku utakmice, ali pokazali smo kakva smo mi prava ekipa. Svaka čast svim suigračima ali i publici koja nas je bodrila. Na tribini sam vidio puno ljudi iz rukometa i svog trenera iz vremena dok sam bio u kadetskoj reprezentaciji. Zadovoljan sam svojom igrom, ali svi smo od 15.minute pomagali jedan drugom i zajedništvom uspjeli preokrenuli utakmicu

Ovom pobjedom Vodičani u nastavku sezone postaju još izrazitiji favoriti za osvajanje naslova prvaka 2.HRL-jug!

Foto&video: RK Olimpija facebook