Sponzorirano

Nadolazeći događaji

INTERVJU Sanja Radin Mačukat: Samo izborom ZA PROMJENE moći ćemo bez straha gledati u oči onima koji tek dolaze, našim budućim naraštajima

Sanja Radin Mačukat, magistrica bibliotekarstva i diplomirani komunikolog kandidat je Kandidacijske liste grupe birača "Liste našeg mista" za gradonačelnicu Vodica te je i nositeljica iste liste za Gradsko vijeće. Tim povodom sa Sanjom smo napravili intervju.

Što Vas je motiviralo da se kandidirate za gradonačelnika Vodica?

Gotovo cijeli svoj radni vijek obnašala sam odgovorne i rukovodeće funkcije. Sav svoj život posvetila sam Vodicama i mojim sugrađanima. Uvijek, gotovo svakodnevno posljednjih desetljeća osluškivala njihove potrebe, pažljivo osluškivala njihova nezadovoljstva i probleme iz brojnih sfera života. Zajedno sa njima rađala se i moja vizija novih i suvremenih Vodica.

Sugrađani koji su me često poticali u preuzimanju tako važne i odgovorne funkcije, doprinijeli su i u donošenju moje odluke da nakon četrdeset godina predanog društvenog rada stavim svoje iskustvo, životnu mudrost, stručnost i predanost na raspolaganje svim građanima Grada Vodica.

Tko čini Vaš tim?

Moji prijatelji i suradnici, tim Liste našega mista, mladi su i stručni ljudi. Među njima sam najstarija po godinama, a zapravo razlike nema. Spoj mladosti, iskustva i znanja u cilju boljitka svih naselja Grada Vodica, to je motiv koji nas je okupio. Među nama nema političkih ili bilo kojih drugih podjela. Nezavisnost je naša velika snaga.

Nismo pod ničijim utjecajem i nemamo niti jedan predznak i to je ono što nas čini drugačijima. Naš smo tim sa svim njihovim životopisima, kvalitetama, stručnosti i iskustvima već predstavili javnosti na našim mrežnim stranicama, a potrudili smo se da ih ljudi upoznaju putem naših okruglih i debatnih stolova, putem letaka i osobnih razgovora. Među nama ima stručnjaka i vrijednih radnika iz gotovo svih područja koje ovaj Grad treba.

Što kao kandidat možete obećati biračima ?

Rad, rad i samo rad, pošten i transparentan. Komunikacija s građanima mora biti svakodnevna, konstruktivna i korisna na dobrobiti zajednice. Moja je vizija već poznata gotovo svima. Vodice se moraju ravnomjerno razvijati u svim svojim naseljima kroz poticanje i razvoj gospodarstva, komunalne i društvene infrastrukture.

Što će biti Vaš prioritet u slučaju da pobijedite na izborima?

Analiza stanja unutar financijskih i ljudskih resursa. Revizija proračuna i projekata. Postaviti jasne rokove realizacije započetih i predstojećih projekata. Prioritetno je da se javni novac, novac poreznih obveznika izmjenama proračuna usmjeri prema najmlađima kroz niže cijene usluga dječjeg vrtića, besplatnih udžbenika i prijevoza.

Gorući problem Vodica su oborinske i naplavne vode. Brojna kućanstva i gospodarski objekti trpe nesagledive financijske posljedice. A da ne govorimo o prometnicama kojima se ne može prometovati za vrijeme oborina i izlijevanja kanalizacije, što je i po život opasno za sve sudionike u prometu.

Po vašem mišljenju, koji je najveći problem Vodica i što ćete po tom pitanju poduzeti?

Puno je vodičkih problema pa na ovo pitanje mogla bih pisati, a ne bi ništa novo otkrila što već ne znaju naši sugrađani. Zato ću samo nabrojiti neke od njih: kanalizacijski sustav, dom za umirovljenike, dječji vrtić, športska dvorana, zdravstvena skrb u prigradskim naseljima, posebno na otoku Prviću i njihov ravnomjerni razvoj u odnosu na središte lokalne uprave.

Ni jedan od ovih navedenih problema se ne može rješavati preko noći no ono što sigurno znam da su svi nabrojeni mogli biti već poodavno riješeni. No isto tako nepobitna je činjenica da neki od nabrojenih projekata mogu se uspješno realizirati u četverogodišnjem mandatu.

Tko bi bili vaši poželjni postizborni partneri?

Otvoreni smo za razgovor samo sa onim partnerima čija se načela djelovanja i ciljevi podudaraju s ciljevima Liste našeg mista. Samo transparentnost i borba protiv svega što narušava kvalitetu života naših sugrađana. Borba protiv korupcije, pogodovanja, foteljaštva te onih koji ne čuju glas svojih građana i glas razuma. Sa onima koji su spremni na promjene.

Za kraj poruka biračima

Pred nama su četiri duge godine. Nemamo pravo ne učiniti ono što možemo zajedno samo zato što mislimo kako ništa ne možemo promijeniti. Samo izborom za promjene moći ćemo bez straha gledati u oči onima koji tek dolaze, našim budućim naraštajima.

Pozivam Vas glasajte ZA PROMJENE, ako uistinu želite spriječiti da nam iz Vodica odu mladi, sposobni, pošteni i kvalitetni ljudi koji ovdje ne vide šansu za svoj uspjeh i ako želite zaustaviti daljnje propadanje Grada.

Glas bilo kojem drugom kandidatu, već u prvom krugu, bit će prekasno, ali ne za mene već za naše Vodice.

SPONZORIRANO

Ocijeni sadržaj
(3 glasova)

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove portala Infovodice. Infovodice zadržava pravo obrisati neprimjeren komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara portal Infovodice nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila.

1. Foto vijesti
  2. Video vijesti

O nama

Informativno oglasni portal Grada Vodica - Gradske, kulturne, sportske vijesti, video i fotografije vezane za Vodice i širu okolicu

E-mail:

Arhiva vijesti

« Svibanj 2017 »
Pon Uto Sri Čet Pet Sub Ned
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31