19 Sij 2018
    1302

Grad Vodice samostalno kreće u izgradnju novog dječjeg vrtića

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)
0

Nedavno je gradonačelnica Vodica Nelka Tomić, dr. med., obišla sve objekte jedinog vodičkog gradskog vrtića i iz prve se ruke upoznala s uvjetima boravka i aktivnostima kojima se mališani zabavljaju u toj predškolskoj ustanovi.


Iako prirodni natalitet pada, i prošle je godine rođeno tek pedeset i dvoje djece, posljednjih nekoliko godina Vodice muče slatke brige nedostatka prostora za upis sve djece u dječji vrtić. Osim glavne zgrade Tamaris postoje još dva objekta; Plaža i Okit, koje su u najmu i koje su trebale biti rješenje nedostatne veličine matične zgrade. Ove godine u Dječji vrtić Tamaris upisano je dvije stotine i šezdeset i sedmero djece različitih uzrasta, od jasličke dobi do predškolaca koji su smješteni u grupe od osamnaest do dvadeset i šestero djece. Jedino je jasličarska grupa nešto manja i broji trinaest članova, dok je u područnom odjelu u Čistoj Velikoj smještena mješovita grupa od četrnaestoro djece.

I ove godine svoje mjesto u dječjem vrtiću nije dobilo pedesetak mališana. Roditelji su taj problem riješili ili uz pomoć i suradnju najbližih članova svoje obitelji ili upisom svoje djece u neki od šibenskih gradskih vrtića. Trenutno, Grad Vodice sufinancira boravak devetero mališana u vrtićima u Šibeniku i Tribunju.

Posljednjih nekoliko godina intenzivno se radi i na trajnom rješavanju nedostatnog kapaciteta gradskog vrtića: osigurano je gradsko zemljište za izgradnju novog, napravljena je kompletna dokumentacija i dobivena građevinska dozvola, pa što se papirnatog dijela projekta tiče, izgradnja novog gradskog vrtića može početi.

Međutim, građevinski radovi i opremanje ustanove iziskuju znatna materijalna sredstva, procijenjena vrijednost je viša od 20 milijuna kuna. Grad Vodice se nadao taj problem riješiti prijavom na raspisan natječaj Ministarstva regionalnog razvoja i dobivanjem novca iz europskog fonda, ali jedan od kriterija za dobivanje tih sredstva je da grad ima manje od 5000 stanovnika. Budući da Vodice prema posljednjem popisu stanovništva imaju nešto više od 8000 žitelja, nije ušao u odabir za sufinanciranje. Kako stvari stoje, izgradnja će pasti na teret lokalne zajednice, pa je na posljednjem Gradskom vijeću odlučeno da će se Vodice kreditno zadužiti za potreban iznos i ove godine u jesen početi s građevinskim radovima prve faze za koje je potrebno izdvojiti 4 milijuna kuna.

Vaša reakcija na temu


Napiši komentar

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

58. Festival kazališnih amatera

 

FHKA 2018 PLAKAT

Klikni na plakat gore za više informacija

 

Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

U Pelajića na Magistrali
098 266 193

Image is not available
Image is not available
Image is not available

5 litara
300 kuna

Ekstra djevičansko maslinovo ulje


kompostiranje
Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


WEB banner Vodice1
krzelj
Makinapizza
Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please wait until the cookies are loaded...