01 Velj 2018
    1028

U sudaru putničkog broda Tijat i teretnog broda Plavi Jadran nema ozlijeđenih

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)
0

Lučka kapetanija Šibenik izvijestila je Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture te Nacionalnu središnjicu za usklađivanje traganja i spašavanja na moru (MRCC Rijeka) o pomorskoj nesreći koja se dogodila jučer predvečer u šibenskom akvatoriju, kada se putnički brod tijekom plovidbe sudario s teretnim brodom, pri čemu srećom nema stradalih među putnicama i članovima posada. Posljedica ove pomorske nesreće značajna je materijalna šteta, uz mogućnost manjeg onečišćenja mora, o čemu izvještavamo kronološki.

 

Jučer, 31. siječnja u 18.30 sati službenici šibenske Kapetanije zaprimili su posredstvom Županijskog dojavnog centra, ŽC 112 Šibenik, dojavu očevidca B.V., državljanin Republike Hrvatske, o potonuću većeg broda ispred plaže Sv. Frane, otok Prvić, kamo je dojavitelj sa sinovima i vlastitim plovilom isplovio u slučaju potrebe spašavanja brodolomaca.

Po zaprimanju dojave službenici MRCC Rijeka pokrenuli su potražno – spasilačku akciju u koordinaciji sa službenicima LK Šibenik, koji su po dolasku na poziciju kod rta Kobila, izvijestili MRCC Rijeka o posljedicama sudara između motornog putničkog broda „Tijat", dužine 37 metara, u vlasništvu Jadrolinije i teretnog motornog broda „Plavi Jadran", dužine 30 metara.

U trenutku sudara na teretnom brodu nalazila su se dva člana posade, zapovjednik ujedno i vlasnik broda J.J., državljanin Republike Hrvatske i jedan član posade koji su tonući brod napustili skokom u more. Jedan od brodolomaca neozlijeđen je izvučen iz mora od strane dojavitelja i njegovih sinova, dok je drugi brodolomac neozlijeđen samostalno doplivao do obližnje obale, gdje su potom obojica zbrinuti od strane mještana. Na putničkom brodu 'Tijat' u trenutku nesreće boravilo je 8 članova posade i 7 putnika, a službenici LK Šibenik poradi jakog juga zapovjedniku su naložili plovidbu do otoka Zlarina, kamo je brod samostalno otplovilo, uz dopuštenje Hrvatskog registra brodova (HRB), odakle su brodu izrekli mjeru zabrane plovidbe do okončanja očevida o uzrocima ove pomorske nesreće te dok HRB ne osnaži svjedodžbu po izvršenom pregledu broda.

Obzirom da je drugi brod, 'Plavi Jadran' nedugo nakon sudara potonuo, Županijski operativni centar za zaštitu mora (ŽOC) Šibensko - kninske županije je u pripravnosti, ali za sada nije bilo potrebe za poduzimanje aktivnosti.

Za sve sudionike u pomorskom prometu izdana je 'Security poruka' o poziciji potonuća, da se ista zaobilazi.

Lučka kapetanija Šibenik u okviru očevida o uzrocima ove pomorske nesreće izuzela je brodsku dokumentaciju Jadrolinijinog broda, kao i digitalni zapis VTS Rijeka o plovidbenim rutama oba broda.

Vaša reakcija na temu


Napiši komentar

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

58. Festival kazališnih amatera

 

FHKA 2018 PLAKAT

Klikni na plakat gore za više informacija

 

Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

U Pelajića na Magistrali
098 266 193

Image is not available
Image is not available
Image is not available

5 litara
300 kuna

Ekstra djevičansko maslinovo ulje


kompostiranje
Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


WEB banner Vodice1
krzelj
Makinapizza
Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please wait until the cookies are loaded...