13 Ruj 2018
    1457

U PP VODICE ZADOVOLJNI TURISTIČKOM SEZONOM: Uz ispomoć i biciklističke ophodnje spriječena su brojna nedjela

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)
0
Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 13 Rujan 2018 10:58

Početkom svake turističke sezone posljednjih 25 godina od početka svibnja do kraja rujna policija provodi pojačane operativno preventivne i represivne mjere pod nazivom TOURS radi opće sigurnosti važne za siguran dolazak i boravak stranih i domaćih turista, ali i domaćeg stanovništva.

 

- Reklo bi se da smo optimističniji od Turističke zajednice s obzirom da TOURS držimo u dužem razdoblju nego što se računa špica sezone. Bliži joj se kraj i zaista sam zadovoljan kako je prošla, kazao nam je Duje Troskot, pomoćnik načelnika policijske postaje Vodice.

Tijekom sezone u ispomoć su im pristigle kolege iz kontinentalnih policijskih uprava: četiri službenika iz Slavonskog Broda i jedan detektiv iz PU Vukovarsko srijemske, ali i dva temeljna policajca iz Knina kao šef smjene i detektiv te policijski službenik iz PP Drniš.

- Bili smo bolje kapacitirani nego zime, ali i prijašnjih godina. Zahvaljujući njima smo i ubacili biciklističku ophodnju koja je rezultirala smanjenjem broja krađa po plažama, ali nam i uvelike pomogla tokom svih akcija ovog ljeta.

5ab554592b4c29c812cc6ac1b2611cc6_XL.jpg

Naime, u gotovo svim gradovima MUP-ova je boljka manjak policajaca srednje stručne spreme.

- Na našem području je 25 tisuća stanovnika, pokrivamo i četiri općine, odnosno cijeli kraj od šibenskog mosta do Murtera, a udaljenosti su velike. Po smjeni smo imali dvije ophodnje što je minimum s kojim se može raditi.

Uspoređujući brojke svih (ne)djela, u tom razdoblju - od početka svibnja do 11. rujna zabilježena su 183 kaznena djela, a u istom razdoblju lani njih 226 što je evidentno smanjenje . Odmah ih je riješeno, a 64 naknadno. To predstavlja visok rezultat efikasnosti od 45 % koji je u granicama EU 20 %.

Što se tiče prekršaja javnog reda i mira bilo ih 129, a lani 117.

- Bitno je naglasiti da narušavanje javnog reda i mira nije isto što i postupanje po zakonu zaštiti od buke koje nas godinama muči. To je najveći problem domicilnom stanovništvu jer su klubovi koji rade do 5 h u centru mjesta. Svi imaju minimalne uvjete zaštite od buke koji nisu dovoljni da bi ostali imali mira. Mi nismo za to ovlašteni već inspekcijske službe. Kazne su tu velike, no ta nam suradnja malo šteka s obzirom da ne rade u noćnim satima, pojasnio je.

Onih ostalih prekršaja u koje spada neregistrirano oružje, javna okupljanja te suzbijanje zlouporabe opojnih droge ukupno je bilo 126, odnosno 32 manje. Takvih slučajeva, ističe, bolje da je manje. Gotovo polovica njih odnosi se na drogu pa spomenimo da posjedovanje više ne spada u kaznena djela već se kao prekršaj kažnjava novčano.

S drugu stranu, veliko povećanje bilježi se u preventivnim akcijama vezanim za sigurnost u prometu: sankcionirano je 524 vozača, odnosno čak 56 % više.

- Više policajaca daju rezultat jače prevencije. Zadnjih godina promijenili smo taktike, umjesto stajanja na mjestu i zaustavljanja svakog sljedećeg vozila koje prođe, pro aktivno smo zaustavljali one za koje bi utvrdili da su pod prekršajem ili za to imali osnovanu sumnju. Moram pohvaliti svoje službenike jer je na takav način zatečeno 56 vozača pod utjecajem alkohola, a takva vožnja spada u najopasnije, zaključio je Troskot.

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


WEB banner Vodice1
krzelj
Makinapizza
Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.