Prosinac 11, 2013 2958

Vodički humanitarci darovali rekordnih 59 doza krvi

Ocjeni sadržaj
(0 glasova)

U Vodicama je danas održana zadnja ovogodišnja akcija dragovoljnog darivanja krvi, koju je organizirao DDK Vodice u suradnji sa odjelom za Transfuziju Split. Akciji darivanja krvi pristupila su 64 darivatelja, a krv je dalo njih 59 što je rekordan broj skupljenih doza od 1976. godine kada je osnovan DDK Vodice.

-Današnjoj akciji bio je nazočan i veliki broj mladih ljudi i onih koji po prvi put daruju krv, što me jako veseli i to je zalog za budućnost kluba, kazala je predsjednica DDK Vodice, Sanja Radin Mačukat

Ukupan broj ovogodišnjih darivanja krvi se približio rekordnim rezultatima iz 2011. godine kada je prikupljeno 487 doza krvi. Svaka darovana doza krvi je neprocjenjive vrijednosti i podatak da se približavamo brojci od 500 darovanih doza krvi je naprosto zadivljujući.

-Zahvalila bi se svim članovima, ne samo našeg kluba nego i njihovim obiteljima koji su u malo manje od četiri desetljeća uspjeli podići tako razvijenu i visoku svijest važnosti darivanja krvi i ovom prilikom svima njima želim čestit i blagoslovljen Božić te uspješnu iduću godinu.

-Inače, naš klub čini tristotinjak predivnih ljudi od toga 80 posto mlađih od 40 godina i u ovih skoro četrdeset godina postojanja klub nije nikad probio proračunske stavke, a naši članovi se odriču izleta i svih drugih blagodati koje smo do sada imali u korist renoviranja prostora za djelovanje kluba.
Dakle, mi smo klub koji ne samo da štedi nego se i trudi zajedno sa svojim rukovodstvom da si osiguramo bolje uvijete boravka i darivanja krvi – kazala je Sanja Radin Mačukat

Prema izjavi liječničkog tima Kliničke bolnice Split odjela za Transfuzijsku medicinu, DDK Vodice je najuspješniji klub županije gdje se akcijama odaziva najveći broj članova iz isključivo civilnog stanovništva – istaknula je na kraju Sanja Radin Mačukat

Fotografije: arhiva Infovodice

Poslijednja izmjena dana Petak, 16 Svibanj 2014 21:05
djelomob1.jpg