21 Ožu 2016
    2800

Vodice grad vode

Predstavljen projekt Kuća umjetnosti na vodi - Interaktivno središte posvećeno vodi

Ocjeni sadržaj
(0 glasova)
0
Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 21 Ožujak 2016 22:29

Uoči Svjetskog dana voda danas je u Maloj gradskoj vijećnici prezentiran amiciozan projekt Kuća umjetnosti na vodi

Vodice su dobile ime po izvorima vode, a na ovom mjestu gdje su sada razvile su se upravo zahvaljujući bunarima. Kako sve te povijesne činjenje dovesti u sferu vidljivog i kako valorizirati svoje vodeno bogatstvo koje Vodice ima težak je zadatak koji bi se upravo realizacijom ovog projekta mogao ostvariti.

Projekt kuća umjetnosti na vodi već nekoliko godina sazrijeva, ponaviše potaknut potrebama ovog grada da dobije kvalitetan izložbeno galerijski prostor, reprezentativni prostor u kojem će se čitati, doživjeti i osjetiti u potpunosti Vodice.

Nakon što se u projekt Kuća umjetnosti na vodi uključio arhitekt Vinko Peračić i veliki tim stručnjaka dobivena je slika onog što zapravo treba učiniti kako bi se dobilo ono što zaista želimo i što je najbolje za naš grad, ljude koji u njima žive i naše goste.

- Projekt smo zamislili kao polazište gdje se upoznaje ovaj grad, kultura i povijest ovog prostora. Mjesto bi bilo živo i interaktivno te će svojim stalnim postavom, ali i svojim aktivnostima biti mjesto susreta, druženja, kreativnog izražavanja, diskusije. Samo ime kazuje da je umjetnost na prvom mjestu, a sve se odvija na vodi, ovog puta vidljiva, osvježavajuća, snažna stvarateljica života i ovog grada – kazala je Gordana Birin, ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta Vodice

- Cijela priča započinje na rivi ispred stare škole gdje će se odigravati igra vode u debeloj sjeni visokih stabala zajedno s malom scenom za ljubitelje klasične glazbe na kojima će se održavati koncerti. U prostoru između dvije zgrade stare škole očekuje nas stalni postav posvećen povijesnoj priči Vodica te znanstveni dio gdje se na interaktivan način upoznaju sva svojstva vode. U unutrašnjem dijelu naći će se i galerijsko izložbeni prostor za ljubitelje likovne umjetnosti te prostor u kojem će se moći održavati mnoštvo glazbenih, likovnih i scenskih radionica. - nastavlja Gordana Birin

- To je prostor koji je prvenstveno namijenjen Vodičanima i od njih se očekuje uključivanje i sudjelovanje, ali i gostima koji dolaze u naš grad. Realizacijom ovog projekta započelo bi brendiranje Vodica kao grada vode, mjesto početka i kraja boravka u Vodicama te temelj stvaranja nove kulturne ponude koje bi bio razlog dolaska u Vodice i van sezone – zaključila je gospođa Birin

Kako bi se projekt prikazao u potpunosti,pored arhitekta Vinka Peračića projekt su prezentirali teatrologinja doc.dr.sc. Una Bauer zajedno sa svojom kolegicom Danijelom Stepić, ing Neven Kulušić, dipl. etnolog i arheolog Marija Krnčević Rak i dipl.pov.um. Marina Lambaša

Prezentaciji je prisustvovala i gospođa Zdenka Šutak iz Ministarstva turizma čijom su zaslugom dobivena sredstva za izradu projektne dokumentacije.

djelomid1.jpg


tehnoadeo2017 BumbaNG
Image is not available

Od 1988. godine brinemo za Vaš lijepši i zdraviji osmijeh!

Saznajte više

Image is not available

Uz timski rad naših dentalnih tehničara do vrhunskih rezultata

Image is not available

Od sad brinemo o njezi Vašeg lica i tijela uz kvalitetne kozmetičke brendove

Image is not available

Kao i make up-a za Vaše najvažnije trenutke!

Saznajte više

Image is not available

Nudimo uslugu smještaja u novouređenim apartmanima obitelji Nedoklan

Slider

bazenid

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Gradsko-inicijalni

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Whatsapp
Pošaljite vijest ili fotografiju za portal INFOVODICE putem Whatsup-a

Kontakt

Kontakt

Close