17 Lip 2017 mok.hr mok.hr
    874

Vodička zobilaznica nije kriva ni za jednu prometnu nesreću: Uvest će se prometna poboljšanja

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0
Poslijednja izmjena dana Subota, 17 Lipanj 2017 14:03

Uzrok niti jedne od šest prometnih nesreća koje su se proteklih dana dogodile na novoj vodičkoj zaobilaznici nisu karakteristike te ceste koja je napravljena po svim pravilima struke - zaključeno je danas na sastanku Josipa Škorića, direktora Hrvatskih cesta koje su bile investitor vodičke obilaznice sa šibensko – kninskim županom Goranom paukom, gradonačelnicom Vodica Nelkom Tomić i predstavnicima Policijske uprave šibensko – kninske koji je održan u Šibeniku po hitnom postupku budući da su se pojavile sumnje da se prometne nesreće često događaju zbog loših prometnih rješenja na zaobilaznici. Inače, i po policijskom izvješću ljudski faktor je uzrok svih tih učestalih prometnih nesreća, a najčešće neprilagođena brzina i nepažnja. - prenosimo s portala mok.hr

 

„Cesta je napravljena prema svim pravilima ali ovo što se događa ne možemo ignorirati. Zbog toga ćemo zajedno s policijom, Prometnim fakultetom iz Zagreba i prometnim inspektorima uvesti neka prometna poboljšanja radi veće sigurnosti. Smanjiti ćemo dopuštenu brzinu vožnje, postaviti stacioniranu kameru, uvesti pojačanu policijsku kontorlu, posebno vikendima. Postavit će se i dinamička signalizacija i eventualno produlji interval zelenog svijetla te uvesti treptavo zeleno svjetlo. Činjenica je da je ta cesta vrlo primamljiva za brzu vožnju i to moramo spriječiti", kazao je novinarima nakon sastanka Škorić.

Odbacio je primjedbe da se zbog lokalnih izbora žurilo s otvaranjem te ceste.

„Ni u čemu se nije žurilo. Cesta ima sve papire. Apsolutno odbacujem bilo kakvu politizaciju da se nešto radilo zbog političkih poena", istaknuo je.

Suprotno nekim prometnim stručnjacima ustvrdio je da bi kružni tokovi na toj prometnici bili lošije rješenje. „U ishođenju lokacijske dozvole nisu bili predviđeni niti semafori, ali mi smo ipak na njima inzistirali. Točno je da je ishodovana privremena uporabna dozvola, ali razlog nije tehničke prirode niti bilo kakvi tehnički nedostatci već su u pitanju imovinsko – pravni razlozi", objasnio je.

Ministarstvo prometa i pomorstva osnovalo je posebno Povjerenstvo koje će ispitati sve aspekte nove vodičke obilaznice.

Nelka Tomić, gradonačelnica Vodica izrazila je sućut obitelji poginulog muškarca i njegovo 13- godišnjeg sina. Potvrdila je da dobiva pritužbe građana na tu zaobilaznicu, ali je kazala da ni ona ni građani nisu za to stručni i da treba slušati struku koja je, tvrdio ona, kazala, da cesta nema nikakvih nedostatak.

Izvor/Foto: mok.hr

Vaša reakcija na temu
Super
Hahaha
Opa
Tužno
Ljut sam

suvenirdeskclanak


Štefica Cvek u raljama života

stefica-plakat.jpg

Klikni na plakat gore za više informacija
Blagajna radi u prijepodnevnim satima od 21. do 25. siječnja od 11 do 13 sati.

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider

ngkrkades
Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Whatsapp
Pošaljite vijest ili fotografiju putem Whatsup-a

Kontakt

Kontakt

Close