Razdoblje stabilnog vremena uvjetovanog jakom anticiklonom koja se središtem nalazi na istoku Europe nastavilo se i danas pa jutros na Jadranu prevladava pretežno sunčano i tiho vrijeme.
I u nastavak dana prevladavati će slične vremenske prilike pa će se uz pretežno sunčano vrijeme i slabo jugo temperature zraka kretati od 14 do 21°C.
Anticiklona će i u nastavku tjedna nad ovim dijelom kontinenta podržavati stabilne vremenske prilike, a njezinim premještanjem zapadnije od nas u drugom dijelu tjedna otvoriti će se put pritjecanju postupno sve hladnijeg zraka.
U takvim okolnostima od srijede kada se očekuju i najviše ovotjedne temperature zraka od 22 stupnja zapuhati će bura koja će u danima vikenda biti umjerena do umjereno jaka.
Uz buru će postupno biti sve hladnije uz temperature zraka koje će se u danima vikenda kretati od 6 do 14°C.
Dakle od sredine tjedna slijedi nam promjena vremena kad se uz i dalje stabilno vrijeme očekuje bura, a sa njom i sve hladnije vrijeme. Prema sadašnjim prognostičkim modelima izgledno je da će se razdoblje hladnijeg vremena nastaviti i u ostatku studenoga.