Prosinac 08, 2018 4606

Najbolja maslinova ulja na osmoj manifestaciji Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji

Ocjeni sadržaj
(0 glasova)

Pozdravnim govorima Damira Buntića, tajnika Udruge dalmatinskih uljara, Drage Laće predsjednika Udruge dalmatinskih uljara, Luke Lipića, savjetnika za društvene djelatnosti u ime gradonačelnice Vodica Nelke Tomić i pročelnice Upravnog odjela za poljoprivredu i ruralni razvoj Višnje Marasović u ime župana Šibensko kninskog Gorana Pauka danas su u hotelu Olympia počeli Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji.


Ova manifestacija održava se po osmi puta u vodičkom hotelu Olympia, a po sadržaju koje nudi od prezentacija, radionica, svečane večere, unikatnih ručnih medalja do vrhunskog smještaja u hotelu jedna je od najrenomiranijih u regiji

Organizaciju ove manifestacije od početka pomaže grad Vodice i Šibensko kninska županija
- Maslinarstvo je glavna odrednica poljoprivrede naše županije i zato kao Županija uvijek smo pomagali i pomagat ćemo u vašem radu, bilo putem edukacija ili putem novčanih sredstava, a naša Županijska razvojna agencija će vam biti na pomoći – naglasila je Višnja Marasović te otvorila manifestaciju
Manifestaciju organizira Udruga dalmatinskih uljara u suradnji s Udrugom senzornih analitičara Olea i Zavodom za javno zdravstvo Šibensko-kninske županije

Kako doznajemo od Damira Buntića ove godine pristiglo je 259 uzorka

- Ulje su ove godine puno lošije kvalitete nego prošle godine. Kemijski sastav je tri puta lošiji što pokazuje određene defekte u ulju, zbog štetnika ili vremenskih neprilika koje su se desile, a 30% ulja koje su došle na manifestaciju su u klasi djevičanskih ulja. To nije do maslinara, priroda je učinila svoje“ – rekao nam je Damir Buntić tajnik Udruge dalmatinskih uljara

Nakon razgledavanja štandova za sudionike manifestacije organizirane su radionice i predavanja na temu maslinarstva i uljarstva
Spomenimo kako od 19:00 sati započinje svečana večera uz glazbu kada ćemo saznati tko su ovogodišnji dobitnici medalja i pobjednici.

Poslijednja izmjena dana Subota, 08 Prosinac 2018 16:08
djelomob1.jpg