Radi se o avionskoj bombi, a čim su je radnici primijetili kontaktirali su policiju.
Kako saznajemo od Danijele Antulov, predsjednice MO Prvić Šepurine, bombu su preuzeli su pirotehničari te će se zbrinuti prema pravilima struke.
„Dok se čekala policija da dođe, u blizini su bili stariji mještani Luke koji su tvrdili kako se sjećaju da je za vrijeme drugog svjetskog rada to područje bilo bombardirano, a evo radnici prilikom sanacije su je otkrili“ – rekla nam je Danijela Antulov
Sanacije rive na Jazu ide po planu, a ubrzo bi radovi trebali biti gotovi. Investitor radova je ŠRK Botnica iz Prvić Luke.
Inače, policija poziva građane koji slučajno pronađu bilo kakvo eksplozivno sredstvo, oružje ili streljivo da ga ne diraju, već da odmah pozovu policiju na broj 192 ili najbližu policijsku postaju.
Nakon poziva na mjesto na kojem se opasno sredstvo nalazi doći će policijski službenici i ta sredstva sigurno preuzeti.
