Listopad 05, 2019 3934

Obilježen Dan ružičaste vrpce posvećen prevenciji raka dojke

Ocjeni sadržaj
(2 glasova)

Zajednica žena HDZ-a "Katarina Zrinski" Vodice, u suradnji sa Ligom protiv raka Šibensko-Kninske županije, obilježila je danas na gradskoj tržnici Dan ružičaste vrpce, kojim se želi javnost upozoriti na važnost prevencije i ranog otkrivanja raka dojke.

Mjesec listopad je u cijelom svijetu posvećen podizanju svjesnosti brige o dojkama, važnosti preventivnih pregleda (ultrazvuk i mamografija) i ranog otkrivanja raka dojke.

Kako ne postoji način da bolest spriječimo, jedini je cilj otkriti je u početnoj fazi. Kad tumor otkrijemo na vrijeme izlječiv je do 90% slučajeva.
Izborom zdravog načina života svaka žena može smanjiti rizik nastanka raka dojke a to su uz redovite preglede, zdrava prehrana, tjelesna aktivnost, održavanje normalne tjelesne težine, smanjenje stresa, i sl.