Listopad 18, 2019 3259

U našoj školi obilježeni Dani zahvalnosti za kruh i plodove zemlje

Ocjeni sadržaj
(1 Glasaj)

Kao i svake godine i ovog listopada u našoj školi obilježeni su Dani zahvalnosti za kruh i plodove zemlje. Na svečanosti koja je održana danas u školskoj dvorani sudjelovali su učenici od 1. do 4. razreda, a uz njih i njihovi učitelji, roditelji i zbor škole OŠ Vodice. Pored Dana zahvalnosti za krug obilježen je i Dan kravate koji se obilježava danas i Dan jabuka koji je u nedjelju.

Ovom priredbom i blagoslovom svake godine u školi žele istaknuti važnost žita i kruha, upoznati učenike s voćem i drugim plodovima zemlje te ukazati na važnost zdrave prehrane

Za razliku od prošlih godina kada su roditelji donosili pekarske proizvode, ove godine na stolu je bio veliki kruh, jabuke koje je kupila škola i prigodni radovi djece i učiteljica

„Učenici viših razreda i školski zbor pripremili su nekoliko pjesama, dok su učenici nižih razreda pripremili igrokaz, ples i pjevali pjesme prigodnog karaktera.“ – rekla nam je Maja Mrvica, voditeljica školskog Aktiva koja se ujedno zahvaljuje pekari Magistrala na besplatnom kruhu kojeg su ispekli

Vodički župnik, don Franjo Glasnović blagoslovio je kruh

Prije blagoslova djeci i okupljenima župnik je kazao kako mi ljudi nosimo u sebi dar zahvalnosti za sve što nam je darovano od Gospodina, prvenstveno za život, a li i ono što nam je potrebno za život, kruh i plodovi zemlje, kao i zahvalnost ljudima koji nam pomažu da izgradimo svoj život, to su naši roditelji koji se brinu za nas, učitelji koji nas uče i odgajaju i svi drugi koji doprinose da možemo rasti i izgrađivati svoj život.

Tags
djelomob1.jpg