Prosinac 15, 2019 3689

Milan Gulan vlasnik istoimenog OPG-a, apsolutni je pobjednik manifestacije 'Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji'

Ocjeni sadržaj
(0 glasova)

Milan Gulan vlasnik istoimenog OPG-a, apsolutni je pobjednik tradicionalne 9. međunarodne manifestacije 'Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji' koja je u organizaciji Udruge dalmatinskih uljara održana u vodičkom hotelu Olympia, a pod visokim pokroviteljstvom Šibensko kninske županije. 

U kategoriji monosrtnih ulja OPG Lupić iz Istre osvojio je prvo mjesto, Đani Lubiana iz Istra, dok je iz naše županije Nikola Šišak treći

Inače ove godine zaprimljeno je 274 uzorka

- Godina je bolja nego prošla, ima više zlatnih ulja i što se tiče toga zadovoljni smo, jer je urod u našoj županiji bio 15% od uobičajenog prosjeka. Dosta ulja je pristiglo iz Istre, Hercegovine, Dubrovačke, Splitsko Dalmatinske županije što nas iznimno veseli – rekao je Damir Buntić te nam otkrio kako je od 274 uzorka, 121 zlatna medalja što je skoro 50%. Srebrnih je 50 medalja, brončanih je 34, a 17 su dobili diplomu za ekstra djevičansko ulje

Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 15 Prosinac 2019 23:01