Srpanj 03, 2020 3580 Pixabay

Dva nova slučaja oboljenja od zarazne bolesti COVID-19 u našoj županiji

Ocjeni sadržaj
(0 glasova)

U protekla 24 sata na području naše županije još su dvije osobe pozitivne na COVID-19. Riječ je o jednoj ženskoj osobi srednje životne dobi, koja je bila u samoizolaciji zbog bliskog obiteljskog kontakta s COVID-19 pozitivnom osobom i koja trenutno boravi na područja Grada Vodica, a prebivalište joj je u Zagrebu.

Druga oboljela osoba je iz Knina, riječ je o mlađoj ženskoj osobi koja do sada nije bila pod mjerama samoizolacije, a epidemiološka obrada je u tijeku. Trenutno je 7 aktivnih slučajeva oboljenja na području naše županije, svi imaju blaže kliničke simptome i nisu hospitalizirani. 

Do ovog trenutka pod zdravstvenim nadzorom i mjerama samoizolacije nalazi se 81 osoba, od kojih su 64 kontakti s COVID-19 pozitivnom osobom. U protekla 24 sata na području Policijske uprave šibensko-kninske nije zaprimljena niti jedna dojava o kršenju mjere samoizolacije, pa tako niti kršenja te mjere. Od jučer nije bilo novih uzorkovanja, ali je testirano 17 uzoraka.

Broj oboljelih raste, zato molimo građane da se pridržavaju svih epidemioloških mjera. 

Sve informacije vezane uz koronavirus možete pratiti na jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr
 

djelomob1.jpg