Ožujak 09, 2021 7124

“Pravim putem” putujete u oporbu

Ocjeni sadržaj
(14 glasova)

Posljednja sjednica Gradskog vijeća Grada Vodica u ovom sazivu koja će se održati u srijedu 10. ožujka 2021. godine je šlag na torti Vašeg četverogodišnjeg mandata kojeg ste nazivali “pravi put za naš grad”.

Pa tako, nastavljajući do kraja “pravim putem” dok porezni prihodi izvršenja proračuna 2020. godine u odnosu na 2019.godinu padaju za 7.5 milijuna kuna (točka 7.dnevnog reda), a gospodarstvo tone u recesiju, donosite nesuvisli rebalans proračuna za 2021.godinu ( točka 15. dnevnog reda) kojim kao poruku realnom sektoru dodatno povećavate rashode za zaposlene na iznos od 17.475.300,00 kn. 

Prije četiri godine izvršenje proračuna za 2016.godinu po rashodima za zaposlene je iznosilo 11.047.500,00 kn. Dakle, u posljednje četiri godine “pravog puta” rashodi za zaposlene rasli su 58% odnosno za 6.427.800,00 kuna.

Sredstva koja ste trebali usmjeriti za kapitalne investicije trajno ste preusmjerili u rashode za zaposlene. Takav pristup je neodrživ i mora se mijenjati jer u protivnom ćemo i dalje projekte gledati kroz 3D modele.

Nadalje, putujući stiže Odluka o plaći i drugim pravima gradonačelnika (točka 35. dnevnog reda) na sjednici GV-a koju želim izdvojiti izmedu ostalog jer donosi potrebu za službenim vozačem.

Citiram : “Za vrijeme obnašanja dužnosti gradonačelnik ima pravo na korištenje službenog automobila 24 sata dnevno po potrebi i sa službenim vozačem”.

Kako se Boris Johnson dok je bio gradonačelnik Londona vozio biciklom, a London je ipak mali gradić u odnosu na naš grad, predlažem da nabavite jedan helikopter i zaposlite dva pilota jer potreba je gradonačelnika skočiti do Prvića ili Srime.
Malo satire je jedino što je preostalo.Posljednju sjednicu GV-a protestno ću bojkotirati jer ovaj rebalans proračuna koji sad izglasate u lipnju ćemo morati prilagoditi stvarnosti.

Vjerujem da znate da dolazi kraj “pravog puta”.

S poštovanjem,
Ivica Slavica

 

Objavu sponzorira Most NL/ Loza NL

Poslijednja izmjena dana Utorak, 09 Ožujak 2021 20:40
djelomob1.jpg