Ožujak 10, 2014 2092

Luka Božac srebrni na prvenstvu u Nedelišću

LukaBozacČlan karate kluba ''Okit'' iz Vodica Luka Božac osvojio je srebrnu medalju na Prvenstvu Hrvatske za učenike i mlađe kadete koje je održano u Nedelišću prošlog vikenda.

U dvorani '' Aton '' oko 500 natjecatelja iz 78 klubova borilo se za odličja.Luka je nastupao u kategoriji 10-11 godina -42 kg i pobjedio je :
Domagoja Kinšića Centar Velika Gorica
Janka Širolu KTC Križevci
Patrika Beribaka iz Bregane
Marina Ćosića iz Velike Gorice

U finalu je izgubio od Borne Gudelja iz Essekera Osijek. Osvajanjem srebrne medalje Luka je otišao stepenicu više u odnosu na prošlu godinu kad je bio brončani na Prvenstvu Hrvatske.

Drugi natjecatelj ''Okita'' je bio korak do medalje.Antonio Vendl je nakon 2 pobjede izgubio u borbi za medalju.Bio je bolji od Gabrijela Palajse Kaplast-Karlovac i od Hrvoja Videca Mladost-Ivanić Grad.
U borbi za medalju ga je zaustavio Fran Prpić Sportski život- Zagreb.Pred samo natjecanje Antonio je skidao višak kilograma tako da je zadnja 24 sata'' bio na vodi '' i u trećoj borbi nije imao dovoljno snage.

Ekipa nastavlja sa pripremama za ''Kup Jadrana ''u Splitu koji je među najjačim turnirima u Hrvatskoj.