15 Svi 2018 Arhiva
    876

Održana sjednica Stožera civilne zaštite Grada Vodica: Utvrđen Plan operativne provedbe Programa aktivnosti Grada Vodica za ljetnu sezonu

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0
Poslijednja izmjena dana Utorak, 15 Svibanj 2018 12:26

Sukladno Programu aktivnosti u provedbi posebnih mjera zaštite od požara od interesa za Republiku Hrvatsku u 2018. godini dana 14. svibnja održana je sjednica Stožera civilne zaštite Grada Vodica.


Na sjednici se raspravljalo o protupožarnoj sezoni te se utvrdio Plan rada Stožera civilne zaštite za požarnu sezonu u 2018. godini. Utvrđen je i Plan operativne provedbe Programa aktivnosti Grada Vodica za ljetnu sezonu te Plan aktivnog uključenja svih subjekata zaštite od požara na području Grada.

Grad Vodice kontinuirano ulaže u sustav civilne zaštite, u prvom redu vatrogastvo, udruge kojima je zaštita i spašavanje redovita djelatnost, te uređenje i održavanje protupožarnih putova. Sukladno tome donesen je Financijski plan osiguranih sredstava za provođenje zadataka tijekom požarne sezone 2018. godine.

U 2018. godini u Proračunu Grada Vodica za 2018. godinu za protupožarnu sezonu planirano je 4.382.500,00 kuna. Na sjednici je potvrđeno da je ukupna sigurnost koju vatrogasne postrojbe mogu pružiti u redovnom radu na zavidnom nivou, te je za pružanje adekvatne zaštite građana i imovine od požara i drugih nesreća na prostoru Grada Vodica potrebno vatrogasne postrojbe i dalje kontinuirano opremati osnovnom opremom, a pojedine vatrogasne postrojbe za složenije intervencije adekvatnom specijalističkom opremom.

Prostori koji su obrasli gustom borovom šumom, a nalaze se u neposrednoj blizini kuća i drugih gospodarskih objekata, kao i nelegalna odlagališta otpada rješavati će se putem postupanja komunalnog redarstva Grada Vodica.

Zbog nepostojanja hidranata na području Čiste Male i Dragišića zaključak Stožera je da se Vodovodu i odvodnji Šibenik uputi dopis i zatraži ispitivanje hidrantske mreže na cijelom području Grada Vodica.

Istaknuta je dobra suradnja Policijske postaje Vodice sa JVP Vodice i DVD Vodice u svezi prevencije zaštite od požara, te će zajedno sa stručnim službama Grada ta suradnja biti nastavljena kako bi se spriječili požari, odnosno otkrili počinitelji istih.

Zabrana spaljivanja na otvorenom započinje 01. lipnja i traje do 31. listopada 2018. godine. Mjere nadzora ove zabrane provoditi će djelatnici Policijske postaje Vodice. Stožer civilne zaštite poziva svi građane na poštivanje ove zabrane. U protivnom, za osobe koje izazovu požar slijede novčane kazne. Također, pozivaju se građani na dodatni oprez za vrijeme sezone te da svaki uočeni požar prijave vatrogascima na broj 193.

Vaša reakcija na temu
Super
Hahaha
Opa
Tužno
Ljut sam

suvenirdeskclanak


Štefica Cvek u raljama života

stefica-plakat.jpg

Klikni na plakat gore za više informacija
Blagajna radi u prijepodnevnim satima od 21. do 25. siječnja od 11 do 13 sati.

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider

ngkrkades
Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Whatsapp
Pošaljite vijest ili fotografiju putem Whatsup-a

Kontakt

Kontakt

Close