Pet29Pro2023

Klub dragovoljnih davatelja krvi Vodice dirljivom porukom oprostio se od svoje dugogodišnje članice Smiljane Bareša

Smiljana Bareša (1956.-2023.)
Danas su brojni darivatelji našeg Kluba ostali zatečeni viješću o odlasku naše Smiljane.

Smiljana Bareša (1956.-2023.)
Danas su brojni darivatelji našeg Kluba ostali zatečeni viješću o odlasku naše Smiljane.

Nevjerica među svima nama, ostavila je tišinu, bol i žal, koja se mjeri i suzama i ogromnom tugom.

Njen duh veselja i radosti, imali smo privilegiju uživati u svim našim susretima, putovanjima. Njena prisutnost na našim akcijama darivanja, bio je praznik humanosti i transfuzija ljubavi. Sjećam se i posljednjeg njenog darivanja 2021.godine, koji je doživjela kao odlazak iz Kluba. A mi nikad nismo ni razmišljali kako je to odlazak. Godine su nas spriječile darivati sebe i dalje, ali Smiljanu nikad nije spriječilo biti s nama i uz nas na svim našim zajedničkim susretima.
Smiljana je bila Čovjek, koja je svojom humanošću zarazila i druge. Stoga je teško opraštati se od Smiljane.

Nije bila samo supruga i majka. Bila je i jedna posebna baka, koja je šetala svojim unucima pored Knjižnice i uživala u svim radostima koje su joj oni priuštili. Ponekad je bila i ozbiljna, malo umorna. Nije lako biti najdraža baka.
Transfuzija njene ljubavi prema nepoznatima je plemenita i jedinstvena. Darujući sebe, darivala je život. Poklonila je nesebično 41 život i 41 osmijeh. Dobitnica je višestrukih priznanja. Dobitnica je i Plakete Grada Vodica za 2021.godinu. Ponosni smo i tada bili na našu Smiljanu.

Bila je uzor mladima i poticala ih na humanost. Tim više smo tužni svi mi koji smo imali čast i zadovoljstvo biti darivani njenom ljudskošću, plemenitošću, humanošću, osjećajem za humor, a nadasve ljubavi prema čovjeku. Svojom otvorenošću za dijalog, uvažavanjem i poštivanjem drugoga, svojom čvrstom vjerom u bolje sutra i pomirljivošću prema svemu što je stajalo na njenom putu, pokazala nam je kakav treba biti u obitelji, u Klubu i zajednici.

Nikad nije odustala od svoje plemenite misije. Za Smiljanu je smisao postojanja bio, darivati sebe drugima.

Toliko nam je osmijeha i života poklonila, a nas ostavila bez riječi i bez izbora u prihvaćanju istine i neprihvaćanju preranog odlaska. Jedino što nam ostaje, je ponos na doprinos naše Smiljane ne samo Klubu, već i široj zajednici.

Danas je izostao poznati osmijeh, životna radost i veselje. Izostao je i uobičajeni dolazak u Gradsku knjižnicu Vodice. Neizmjerno će nedostajati svima. Iako odlaziš, za nas rano, stanovat ćeš u srcima mnogih darivatelja, u našem Klubu, teći će život naše Smiljane u krvotoku neznanih kojima je poklonila osmijeh, u srcima naših sugrađana i Vodičana.

I što nam ostaje na ovom oproštaju? Ostaje nam bogatstvo tvog življenja, riznica prepuna sjećanja na tvoju plemenitost i dobrotu.
Hvala Smiljana, hvala posebna prijateljice.

U ime svih članova Kluba dragovoljnih darivatelja krvi i u svoje osobno, upućujem izraze iskrene sućuti obitelji, rodbini i prijateljima.
Predsjednica Kluba dragovoljnih davatelja krvi
Sanja Radin-Mačukat
Sahrana na Gradskom groblju, 30.prosinca 2023. u 15:30 sati

TVOJA REAKCIJA NA ČLANAK
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0