Pet21Lip2024

Ivica Ledenko prisegnuo u Hrvatskom saboru: "Zaokružio sam svoj politički put"

Danas je Ivica Ledenko, član Mosta, prisegnuo kao novi zastupnik u Hrvatskom saboru.

Danas je Ivica Ledenko, član Mosta, prisegnuo kao novi zastupnik u Hrvatskom saboru.

Time je postao četvrti zastupnik iz Vodica od samostalnosti, nakon Rade Ivasa, Marije Alfirev i Branke Juričev Martinčev. Tim povodom donosimo razgovor s njim, u kojem smo razgovarali o njegovim planovima, prioritetima i pogledima na aktualnu političku situaciju.

Kako se osjećate nakon što ste prisegnuli u Hrvatskom saboru te budući da ste četvrti zastupnik iz Vodica od samostalnosti, kakav je osjećaj predstavljati svoj rodni grad?

"Velika je čast i privilegija biti zastupnikom u Hrvatskom saboru. U naše Vodičko gradsko vijeće biran sam tri puta, a tri puta i u Županijsku skupštinu naše županije, tako da sam prisegom u Hrvatskom saboru zaokružio svoj politički put. Hrvatski sabor je mjesto gdje se bistri državna politika, ali vjerujem da ću imati prostora za podršku lokalnim projektima od značaja za naš grad. Postao sam četvrti saborski zastupnik koji dolazi iz Vodica, što me zaista čini ponosnim, a nadam se da je i mojim sugrađanima drago."

Kakvi su vam planovi i prioriteti kao zastupnika Mosta u Saboru?

"Most je politička opcija koja je snažno osvijestila potrebu za nultom stopom tolerancije na korupciju i zalaganjem za pravednim društvom jednakih prilika za sve. Tu zakonitost nastojat ćemo promovirati kroz sve naše rasprave kao i konkretizirati kroz zakonske prijedloge."

Koje su glavne inicijative koje planirate pokrenuti u Saboru?

"Obzirom da ću sudjelovati u Odboru za rad, mirovinski sustav i socijalno partnerstvo, pokušat ću svoja dosadašnja iskustva i znanja te kroz kontakte sa stručnim ljudima dati svoj doprinos. Ovdje je riječ o temi koja pokriva najosjetljiviju skupinu naših građana - umirovljenike, a jednako tako i aktivne radnike. Kako živimo u vremenima galopirajuće inflacije koja utječe na životni standard svih naših građana, temu držim iznimno važnom i bitnom i tako ću joj i pristupiti."

Kako planirate surađivati s kolegama iz drugih stranaka na važnim pitanjima?

"Držim da postoje pitanja oko kojih bi u Hrvatskoj trebao širi konsenzus svih stranaka. Pitanja poput demografske obnove nacije, važnih infrastrukturnih projekata od nacionalnog značaja te mjera kojima bi se jačale institucije koje moramo depolitizirati. Na takvim pitanjima držim da možemo i moramo surađivati, uza sve razlike koje među strankama postoje."

Što mislite o trenutnoj političkoj situaciji u Hrvatskoj i kako mislite da Most može doprinijeti promjenama?

"Trenutna politička situacija je opterećena nesuradnjom na vanjskopolitičkom planu (Vlada - Predsjednik), dok na unutrašnjem planu držim da ćemo smirivanje i trezvenije promišljanje politike imati tek nakon predsjedničkih izbora. Naime, saborska govornica uvelike služi u svrhu predizbornih utakmica, počesto su saborske rasprave sadržajno siromašne i bazirane na konfliktu bez rezultata. Most vidim kao korektiv vlasti, inicijatorom rasprava sa sadržajem i usmjeravanjem ka bitnom."

Što biste željeli poručiti građanima Vodica i cijele Hrvatske na početku svog mandata?

"Ispred Hrvatske su izazovna vremena u zaštiti nacionalnog identiteta i kulture, a obitelj kao nukleus društva nikad nije bila ugroženija. Od najmanje općine do državne razine, samo sustavnim ulaganjem u infrastrukturu, znanje te realizaciju kvalitetnih i dobro plaćenih radnih mjesta doći ćemo do rezultata zdravog i prosperitetnog društva. Nadam se da ću biti dostojan dužnosti na koju sam prisegnuo i dati svoj doprinos na tom putu."

Ivica Ledenko, novi saborski zastupnik iz redova Mosta, jasno je artikulirao svoje planove i prioritete. Njegov fokus na lokalne projekte, borbu protiv korupcije i suradnju među strankama može doprinijeti stvaranju stabilnije i prosperitetnije Hrvatske.

TVOJA REAKCIJA NA ČLANAK
  • 16
  • 2
  • 3
  • 0
  • 0
  • 1