Sub30Ožu2024

Predstojeći parlamentarni izbori: Donosimo pregled kandidata i stranaka u IX izbornoj jedinici

Državno izborno povjerenstvo (DIP) zaprimilo je 18 pravovaljanih lista za parlamentarne izbore zakazane za 17. travnja, koje će se održati u IX izbornoj jedinici. Ova izborna jedinica pokriva područje Šibensko-kninske županije te dijelove Zadarske i Splitsko-dalmatinske županije. Zabilježen je najveći broj lista u odnosu na ostale izborne jedinice.

U borbi za 14 zastupničkih mjesta u ovoj izbornoj jedinici, ove godine natječe se jedna lista manje nego na izborima 2020. godine. Podsjetimo, tada su preko izbornog praga prošle samo četiri liste. Mandate u Saboru osvojili su kandidati s lista HDZ-a, koalicije SDP-a, HSS-a, HSU-a, Snage, Glasa, IDS-a i PGS-a, koalicije Domovinskog pokreta, Hrvatskih suverenista, Bloka, HKS-a, Hrasta, SU-a i Zelene liste te Mosta.

Danas je DIP objavio abecedni popis pravovaljanih lista za nadolazeće izbore zastupnika u Hrvatskom saboru.

1. AUTOHTONA – HRVATSKA STRANKA PRAVA – DRAŽEN KELEMINEC – A – HSP
– Dražen Keleminec
1. ELVIS MEIĆ-SIDIĆ
2. PAŠKO UJAKOVIĆ
3. MATE GOTOVAC
4. TANJA MESAROŠ
5. IVICA BAŠIĆ
6. MARIJA MIOČ
7. ANTO VUKADIN
8. PETAR MILAVIĆ
9. SNJEŽANA PLETIKOSA
10. KREŠIMIR BAKOVIĆ
11. KRISTINA VUKADIN
12. JOSIP MESAROŠ
13. KRISTINA UJAKOVIĆ
14. LJILJA VUKADIN

2. FOKUS- REPUBLIKA
1. GORAN ŠIMIĆ
2. NIKŠA KULUŠIĆ
3. MIRJANA PLEČKO
4. FILIP JAGARINEC
5. LORENZO UJEVIĆ
6. ŠIME MARTINOVIĆ
7. SANDA POLIČAK KOKIĆ
8. MARTINA KRPETIĆ
9. MIRA LUČEV
10. ANTE ČUBRIĆ
11. ANTONELA GAROFULIĆ
12. SLAĐANA PAVLOVIĆ
13. SLAVIŠA PAVLOVIĆ
14. IVAN GULAM

3. ODLUČNOST I PRAVEDNOST – OIP
1. DENIS MARIĆ
2. DINO ERCEG
3. MARKO GRBIĆ
4. MILJENKA PRENĐA SARIĆ
5. RONALD GALIĆ
6. DRAGAN OSTOJIĆ
7. FRANE NEKIĆ
8. JULIA BRAJIČIĆ
9. ANDRIJA SAMARDŽIJA
10. AUGUSTIN BENIĆ
11. RADMILA PERIĆ
12. IVA ZADELJ
13. ZORAN GAŠPEROV
14. IVICA SVAGUŠA

4. STRANKA IVANA PERNARA
1. DANIEL MIJATOVIĆ
2. SAMANTA KNEŽEVIĆ
3. DANIJEL BALTIĆ
4. ANDREA NOVAKOVIĆ
5. KRISTIAN ŠULJAK
6. TINA ALMIĆ
7. DOLORES MILOVAC
8. GRGO PLAZINA
9. NIKOLINA UJAKOVIĆ
10. IVAN ĐURIĆ
11. LUKA MOHENSKI
12. ROBERT BUZOV
13. HANA BEKINA
14. BRANKO BUZOV

5. AKCIJA ZA PROMJENE
AGRARNA STRANKA – POKRET ZA HRVATSKU POLJOPRIVREDU
1. MARKO JELIĆ
2. IVICA ŽUVELA
3. MARKO GRUBELIĆ
4. KRISTINA PERIĆ
5. BRUNO MIŠLOV
6. SNJEŽANA JOLIĆ
7. SANJA RADIN-MAČUKAT
8. JASMINKA TOMIĆ
9. SANJA LULIĆ
10. JELENA KAIĆ
11. ANTE ŠEPAROVIĆ
12. LIDIJA SLAVIĆ
13. ZLATKO ĆESIĆ
14. GORAN MLADENOVIĆ

6. DOMOVINSKI POKRET – DP
PRAVO I PRAVDA
1. DAMIR BILOGLAV
2. IVAN ŠIPIĆ
3. PREDRAG MIŠIĆ
4. IVE ĆALETA-CAR
5. FRANE TOKIĆ
6. DANIJEL KOTLAR
7. MIRO MORO
8. ANAMARIJA FRANKIĆ
9. SNJEŽANA KULIŠ
10. JELENA GRGIĆ
11. MARIJA ŠARAC
12. DANICA ŽARKO
13. SNEŽANA ŽAJA
14. DAMJAN VUCELIĆ

7. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS
HRVATSKA DEMOKRŠĆANSKA STRANKA – HDS
HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
1. IVAN MALENICA
2. ŠIME ERLIĆ
3. ANTE SANADER
4. BRANKA JURIČEV-MARTINČEV
5. JOSIP BILAVER
6. IVAN BUGARIN
7. HRVOJE ZEKANOVIĆ
8. ANTE BABIĆ
9. JAKOV VETMA
10. NIKOLINA BARADIĆ
11. PERICA BOSANČIĆ
12. JURE BRIŽIĆ
13. TONČI GLAVINA
14. ŽELJKO BURIĆ

8. HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP
HRVATSKO BILO
HRVATSKA DEMOKRATSKA SELJAČKA STRANKA – HDSS
1. ŽELJKO GLASNOVIĆ
2. ANGELO ŽILIĆ
3. MARKO SKEJO
4. LUKA PODRUG
5. ANA NIMAC
6. IVANKA ŠPRALJA
7. LUCIJA SKORUP
8. GORDANA PUTNIK
9. HELENA MIŠKOVIĆ DUŽEVIĆ
10. IVONA ŠPRALJA
11. MLADEN BOBIĆ
12. ALBERT BOŽULIĆ
13. ANTO KOMLJEN
14. MATE LUKIĆ

9. HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ
1. SLOBODAN DEVIĆ
2. IVICA MIKULIĆ
3. MIRANDA JAMNICKI DOIMI DI DELUPIS
4. NENAD KLARIĆ
5. IVE MILETIĆ
6. VESNA PALEKA
7. NATHALIE DIJOUX BRALIĆ
8. ANTE KATALINIĆ
9. ŽELJKA BARIČEVIĆ
10. ENA BLAGOJEVIĆ
11. MARIO ZRILIĆ
12. JASMINKA KEKIĆ ŽEPINA
13. SILVIJA HLUBNI BARABA
14. BOŽIDAR LOKIN

10. JAVNO DOBRO
1. MARJANA BOTIĆ
2. IVAN TEŠIJA
3. ŽELJAN JURLIN
4. MIRTA TOMAS
5. ZRINKA MATKOVIĆ VICULIN
6. VJERAN DUVNJAK
7. ROBERTO JENJIĆ
8. TATJANA PAUN
9. NINA VELČIĆ BUSANIĆ
10. MARIO ŽIVKOVIĆ
11. TEA KURTIĆ
12. SLAVEN ŠIMIĆ
13. LADISLAV RADOSLOVIĆ
14. ARSEN MUJAGIĆ

11. MOST
HRVATSKI SUVERENISTI
HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS
NEZAVISNA LISTA MLADIH – NLM
1. MIRO BULJ
2. IVAN MATIĆ
3. MILIJA BALDIĆ-LUKŠIĆ
4. IVAN ŠUSTIĆ
5. BISERKA GRGIN
6. IVANA ŠEVO
7. MARINA PAŠKALIN
8. IVICA LEDENKO
9. ŽELJANA POPIĆ
10. MIHOVIL KLARIĆ
11. MARIJAN JURIĆ
12. PETAR MARETIĆ
13. IVAN ANDABAK
14. KLARA BUŠIĆ

12. MOŽEMO! – POLITIČKA PLATFORMA
1. MAJA ŠINTIĆ
2. IVAN SLAVICA
3. ANA ŠIMIĆ
4. MARKO LUKAVAC
5. NINA MILIČEVIĆ
6. IVICA SMOLJAN
7. SILVANA ČEKO JURIŠIĆ
8. ZDRAVKO BELUŠIĆ
9. IVA IVAS
10. DUŠAN MILOŠ
11. ANTONIJA LETINIĆ
12. JERE MEIĆ
13. PETRA HRAŠĆANEC
14. DUNJA GUSIĆ

13. RADNIČKA FRONTA – RF
1. BORIS MIJAKOVAC
2. LUJANA PARAMAN
3. TONI BEDALOV
4. ANĐELKA ANTULOV
5. IVAN BARIĆ
6. KATARINA NEMET
7. IVO MATULIĆ
8. GORAN KAUZLARIĆ
9. BORISLAVA VULIĆ
10. GORDANA ŽIC
11. SLAVEN KUPINA
12. MARGARITA ZIKOLLAJ BARBARIĆ
13. BELA NADJ
14. MARIO MARKOVINA

14. RIČARD NEZAVISNI
1. MARIN PIJACA
2. DRITA DUNATOV
3. RINO RADOS
4. ANADIA KOŽUL
5. ŽELJKO KRIZMAN
6. ADELA FRANK
7. VITO DOVRANIĆ
8. LUCIA MATEŠIĆ
9. MARKO ŽORŽ
10. ANTONIA MEŠTROVIĆ
11. IVAN JURKOVIĆ
12. BRANKICA MATULJ
13. SRĐAN ČUKLIN
14. DAVOR OLIĆ

15. SOCIJALDEMOKRATI
ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS
PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS
HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA – LABURISTI
DEMOKRATI
1. FRANKO VIDOVIĆ
2. RENATA SABLJAR-DRAČEVAC
3. MARIJAN STAREŠINIĆ
4. RADOSLAVA GREGOV
5. MARIO DRAUŠNIK
6. ANKICA KOSOVEC-KRŽELJ
7. MLADEN MATIJAŠEC
8. ZLATKO VUIĆ
9. DIANA MARTINOVIĆ
10. ANA-MARIJA ČULE IVKIĆ
11. FABIANA VIDOVIĆ
12. IVAN KOZOLIĆ
13. ANTONIJA ŠMISL MATKIĆ
14. JOSIP MANDIĆ

16. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
CENTAR
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
“DALIJA OREŠKOVIĆ I LJUDI S IMENOM I PREZIMENOM” – “DO i SIP”
NARODNA STRANKA – REFORMISTI – REFORMISTI
GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS
1. SABINA GLASOVAC
2. TONČI RESTOVIĆ
3. IRENA DRAGIĆ
4. IGOR SKOKO
5. BRANKO GRČIĆ
6. NATAŠA DELONGA POPARIĆ
7. DANIEL RADETA
8. RUŽICA JAKŠIĆ
9. KARLO KLARIN
10. IVANA VUČENOVIĆ
11. IVANA PERIŠIN
12. ZDENKO JUKIĆ
13. ANJA RAMADŽA
14. PETAR VRVILO

17. STRANKA HRVATSKOG ZAJEDNIŠTVA – SHZ
1. MILJENKO MARIĆ
2. NIKOLA ŠIMIĆ
3. AUGUSTINA RIMANIĆ
4. ANAMARIJA ĆURKOVIĆ
5. ZLATKO DUNDOVIĆ
6. DRAGAN GOVORČIN
7. DANIJELA BUDANOVIĆ
8. NIVES KAURLOTO-VUČINOVIĆ
9. VINKO KLARIĆ
10. GORDANA MILIN
11. SLAVKO BURČUL
12. ANĐELKA KRNETA
13. JULIJE JELASKA
14. GAŠPAR BILIĆ

18. UMIROVLJENICI ZAJEDNO – POLITIČKA PLATFORMA – UMIROVLJENICI
ZAJEDNO
STRANKA UMIROVLJENIKA – SU
BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO – BUZ
DEMOKRATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – DSU
1. DUŠKO VUKOVIĆ
2. ANĐELKO DUVANČIĆ
3. MARKO MIJIĆ
4. ROBERT PELICARIĆ
5. ZVJEZDANA RONČEVIĆ HRS
6. MARTINA MATACIN
7. KATARINA NEKIĆ
8. VLADIMIR HRS
9. CARLA SANTIN
10. ANITA MERLE
11. BORIS FRAKIN
12. PAOLA BABAJKO
13. BOŽO NEKIĆ
14. JELENA VUKOVIĆ

 

TVOJA REAKCIJA NA ČLANAK
  • 0
  • 0
  • 6
  • 0
  • 6
  • 2