01 Stu 2018
    837

Anđela Fržop i Grgo Birin vratili se s mini turneje puni dojmova od prekrasnog gostoprimstva

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Nakon što su nekoliko puta uspješno domaćoj publici odigrali predstavu Dvoje, Anđela Fržop i Grgo Birin napravili su i malu turneju kojom su publici u Tribunju, Županji, Belom Manastiru i Gospiću predstavili Dramsku amatersku družinu iz Vodica igrajući predstavu za koju je Anđela dobila nagradu za najbolju amatersku glumicu na 58. Festivalu hrvatskih kazališnih amatera održanog ovog ljeta u Vodicama.


Nakon Festivala na kojem su se amateri iz nekoliko kazališta i gradova imali prilike upoznati, došlo je do poziva Anđeli i Grgi koje su oni sa zadovoljstvom prihvatili.

“Reakcije publike bile su odlične! Kada čuješ smijeh iz publike onda je puno lakše glumiti. Također, većinom su u publici bili mladi tako da im je i tema naše predstave bila bliska”, govori nam Grgo.

Zanimalo nas je kakvo je općenito stanje amaterskog kazališta sjevernije od nas na što Anđela odgovara:

“Za razliku od nas u Dalmaciji, kazališne amaterske skupine i općenito kazališni festivali su puno zastupljeniji gore. Na primjer, tijekom našeg gostovanja u Županji, u okolici su se održavala još 3 festivala. Također i ekipe; režiseri i glumci čine mladi ljudi koji neumorno rade i zaista se daju tom poslu da tako nešto poželiš imati kući. Ono što je bitno kod amaterskih družina je da se povezuju i druže, a toga u Dalmaciji itekako nedostaje. Također i sadržaji koji im se nude su različiti, pa tako niti dječje predstave nisu rijetkost. Tijekom našeg gostovanja bila je izvedena predstava Šegrt Hlapić u dvorani sa 650 mjesta, a zbog velikog interesa publike uspjeli su ih “nagurati” 670. Publika im je školovana i to se vidi.”

WhatsApp Image 2018-10-28 at 11.30.26.jpeg

Tijekom svoga gostovanja, Anđela i Grgo sudjelovali su na radionici Glumac, tekst, uloga koju je vodio Joško Ševo, profesor na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu. Profesor Ševo je također naglasio kako se amateri trebaju povezivati, umrežavati, putovati i družiti, jer kada se predstava uvježba i izvede nekoliko puta pred domaćom publikom, ona ne smije tu stati, već se treba što više izvoditi pred različitom publikom u različitim gradovima. Ono što će Anđela i Grgo također pamtiti su njegove riječi da ne postoji amatersko i profesionalno kazalište, već samo dobro i loše.

A da je kazalište u Vodicama dobro pokazali su naši kazalištarci više puta pa smo ih ovom prilikom pitali spremaju li nešto novo;

“Naš voditelj Zdravko Todorović sprema nešto za nas petnaestak koji smo u družini, možda paralelno budu i dvije predstave, no čut ćete sve na vrijeme. U međuvremenu će sredinom studenoga biti odigrana predstava Nihilist koju smo premijerno odigrali ovoga ljeta”, kažu Anđela i Grgo koji se puni dojmova od prekrasnog gostoprimstva kolega kazalištaraca sjevernijih dijelova Lijepe Naše, nadaju to gostoprimstvo im i uzvratiti.

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


WEB banner Vodice1
krzelj
Makinapizza
Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.