U Gradskoj knjižnici Vodice otvorena izložba slika „Kameni rukopis“ Krešimira Radasa

Ocijeni sadržaj
(5 glasova)

Večeras je u multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Vodice otvorena izložba slika „Kameni rukopis" Krešimira Radasa, Vodičanina prominskih korijena. Krešimir je rođen 1981. godine u Vodicama, a nakon diplomiranja na Građevinskom fakultetu u Splitu seli u Zagreb. Deset godina radio je u struci, a nakon toga postaje sudski vještak za graditeljstvo i procjenu nekretnina.

 

Slikati je počeo od ranih školskih dana koristeći tehnike akvarela, tempere, olovke i ugljena na papiru i kartonskoj ljepenci. Danas se uglavnom koristi tehnikom ulja i akrila na platnu. Sudjelovao je na tridesetak skupnih izložbi, a ova u rodnim Vodicama mu je druga samostalna. Prvu je imao prije tri godine u Zagrebu.

U predgovoru kataloga za Krešimirovu izložbu prof. Zdravko Đerek, među ostalim, napisao je i ovo: „Krešin put je put mnogih. Odlazi iz svojih Vodica u Zagreb trbuhom za kruhom, školovanjem...

Mlad čovjek koji je sa sobom, u srcu, nosio svoj zavičaj. Na mnoge se načine Krešimir mogao likovno izraziti po tom pitanju. Ali on uzima za svoj likovni put baš ono što je tako uvelike obilježilo našu Dalmaciju, naš narod u Dalmaciji. A to je kamen. On promatra kamen u svojoj prabiti...

Teške dalmatinske ruke gradile su suhozide, koji su onomad kruh značile, a danas su simboli promišljanja čovjeka i prirode. To Krešimir zorno prikazuje. On likovno obrađuje kamen i dolazi do motiva remek-djela naše arhitekture, šibenske katedrale sv. Jakova."

19243216_1481615558597420_2993103786554742206_o.jpg

Na ovoj izložbi Krešimir nam se predstavlja sa šesnaest predivnih slika. Gledajući ih teško je povjerovati da se ne radi o akademskom slikaru. Na otvorenje Krešine izložbe došli su, osim članova njegove obitelji, i brojni susjedi, prijatelji iz generacije i ljubitelji likovne umjetnosti. Za uspomenu na ovu večer svima je poklonio malenu sliku tovara (magnetnu), a ravnateljici Gradske knjižnice Vodice Sanji Radin-Mačukat sliku na kojoj je grb Grada Vodica.

Izložba će trajati do kraja lipnja. Bila bi prava šteta ne iskoristiti priliku i razgledati ju. Nakon nje uslijedit će izložbe članova LU „More", zatim polaznika mađarske likovne kolonije, pa Antonije Škugor (Vodičanke koja je doktorirala na kineskom, a trenutno živi u Berlinu) i naposljetku Ive Prlinčević, akademske slikarice iz Beograda (Vodičanke po majci iz obitelji Skočić).

Vaša reakcija na temu
Super
Hahaha
Opa
Tužno
Ljut sam

suvenirdeskclanak


Štefica Cvek u raljama života

stefica-plakat.jpg

Klikni na plakat gore za više informacija
Blagajna radi u prijepodnevnim satima od 21. do 25. siječnja od 11 do 13 sati.

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider

ngkrkades
Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Whatsapp
Pošaljite vijest ili fotografiju putem Whatsup-a

Kontakt

Kontakt

Close