JESU LI I VAS FOTKE OSTAVILE BEZ DAHA?

Vodički krajolik iz objektiva doktora Branka Meića Sidića i male lekcije o fotografiranju

Ocijeni sadržaj
(3 glasova)
0
Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 01 Listopad 2018 23:56

Zatečeni prekrasnim fotografijama vodičkog kraja koje kruže društvenim mrežama znali smo da imamo temelj za dobru priču, ali i lekciju o samom fotografiranju. Iza njih stoji Pirovčanin Branko Meić-Sidić, doktor medicine koji svo svoje slobodno vrijeme troši tako da nas svojim pogledom kroz objektiv sve ostavlja bez daha.

 

- Slike iz vodičkog kraja nastale su uglavnom spontano, tijekom šetnji, kava kad se usput učini par klikova. Ima se tu šta fotografirati i smatram da sam tek počeo otkrivati što je sve u Vodicama fotografski vrijedno, priča nam dr.med. Branko Meić-Sidić.

U nekim momentima to bude - stani autom sa strane kod povratka sa posla, uzmi fotoaparat i klik...uhvati moment na mjestu i u vremenu - nešto šta je neponovljivo i gledanja vrijedno.
A fotografijom se počeo baviti već dolaskom onih prvih mobitela s kamerom…

- To je bio Sony Ericsson sa jako slabom kamerom, no s nabavkom novog Samsunga d900i sa 3MP kamerom sam počeo raditi malo ozbiljnije. Potom nabavljam Nokiu C7 sa 8MP kamerom koja radi još bolje fotke i nakon toga Sony Experiu Z sa 14MP-nom kamerom, pojasnio je svim zaljubljenicima u njegove fotografije.

ratnik (Custom).jpg

Tada je počeo raditi HDR fotografije s više ekspozicija koje je spajao softverski u jednu, dobivši tako bolji dinamički raspon te ih dodatno obrađivao u Lightroomu.

- Prvi DSLR sam nabavio 2013.g i to Canon 450d - koji je model za početnike. Radio sam prvo s kit objektivom 18-55 mm, a potom nabavio i prvi telefoto objektiv 70-300 mm. Tijekom godina nabavljam nove objektive s kojima naravno i dolaze bolje i kvalitetnije fotografije i to; macro 50mm, fisheye 8mm, wideangle 10-18, 17-50mm f2.8…

Ranije se služio softwareom Photomatix zbog spajanja više ekspozicija, a danas uglavnom Google NIK-om, koji je odnedavno besplatan! A to je, smatra, najbolji skup plugina za obradu fotografije.

U nekoliko navrata bilo je pokušaja za izložbe, no do toga nažalost nije došlo. Na stranicama Općine Pirovac i Turističke zajednice postavljena je galerija njegovih slika koja je vrlo dobro posjećena. Također, posljednjih pet godina vodi i svoju Facebook stranicu Branko MS Photography na kojoj redovito objavljuje fotografije i na kojoj se dosad skupilo malo više od 450 fanova.

- Zadnjih godina dolazi do masovne popularizacije Instagrama, pa povučen primjerom svojih kolega fotografa prije tri godine sam i tamo otvorio profil na kojem imam bazu fanova od skoro 700. Uvijek iznova raduje dobar komentar i pohvala, a osobito kad nekom uljepšate dan svojom fotografijom, a to ništa ne bi bilo moguće bez tih društvenih mreža koje su danas najbolji oblik prezentacije, a fotografije su viđenije i komentiranije nego na klasičnoj izložbi, priznaje Meić-Sidić.

Najčešće radi foto “safarije”, odnosno da ciljano ode na neku lokaciju fotografirati, međutim one najbolje fotografije su fotografije momenta, trenutak u vremenu - uzme se fotoaparat i sjeda u auto te odlazi na lokaciju samo zbog nje.

- Moj princip je, da postam malo, ne svaki dan i to je uglavnom 1 do 2 fotke, ali mora imati onaj wow efekt ili ju ne prezentiram...tako sam i došao do skupa fotografija koje ljudi hvale, lajkaju i iznova gledaju, a svaka pohvala daje podstreh za nešto novo.

2016. je nabavio novi “poluprofesionalni” DSLR Canon 70d koji u potpunosti zadovoljava njegove zahtjeve i ono što fotografijom želi postići, a najradije fotografira pejzaže, stare dalmatinske kuće i ulice te makro fotografiju. Tu su i neizostavni zalasci i izlasci sunca te DOF fotografije - što naziva fotografskom klasikom. Također, veliku strast mu predstavlja "hvatanje munja", a fotografije su objavljivane na svim lokalnim portalima i meteorološkim stranicama.

hacienda-2 (Custom).jpg

- Većina fotografija je iz mog Pirovca, skupilo se toga dosta pa sam i otvorio zasebnu stranicu na Facebooku Pirovac Zloselo Photography koja je za vrijeme turističke sezone bila iznimno posjećena i gledana.

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


Postani prijatelj kazališta

prijatelj kazalista 2019

Klikni na plakat gore za više informacija
Možete kupiti svakog radnog dana od 11 do 13 sati, osnosno petkom, subotom i nedjeljom u vrijeme kino predstava na blagajni Kulturnog centra Vodice.

 

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.