Ožujak 01, 2022 7440

Županijski bagatin

Marko Udovičić i Ivana Vučenović: U SDP-u nećemo biti dio svađalačke priče već ćemo inzistirati na projektima

Ocjeni sadržaj
(2 glasova)

U ovotjednoj emisiji Županijski bagatin koju vodi i uređuje Lucija Cvitan gosti su bili županijska vijećnica iz redova SDP-a, gospođa Ivana Vučenović i gradski vijećnik Grada Vodica također iz SDP-a, gospodin Marko Udovičić.
Imamo li u županiji dobro profiliranu političku scenu ili se ljudi okreću kako vjetar puše? – upitala je voditeljica na početku emisije

-    Činjenica je da je politika postala omraženo zanimanje. Mlada smo demokracija, političari i birači imaju još prostora za sazriti. Ono što stranke i Nezavisne liste nude i njihov sadržaj ne dopiru do birača, a stanje u županiji i državi je jako loše. Dotakao bih se i onih koji ne izlaze na izbore, ponajprije zbog toga što su „siti“ svega, međutim sa svojom „apstinencijom“ pomažu dobro organiziranim strankama i NL - rekao je Marko Udovičić

-    Morala bih naglasiti da je u zadnjih 30 godina u našoj županiji vladao HDZ, a mi smo kao županija pali na samo dno po razvijenosti. Najbolji pokazatelj je zadnji popis stanovništva koji pokazuje značajan pad žitelja u našoj županiji – nadodala je Ivana Vučenović

Voditeljica se osvrnula i na aktualno stanje u županijskoj skupštini, odnosno prijepor između župana i predsjednika Županijske skupštine

-    SDP je imao svog kandidata za Župana, a to je bio Joško Šupe. Kako naš kandidat nije prošao, u drugom krugu ukazala se prilika da prvi put župan ne bude iz HDZ. Programske točke Marka Jelića imale su dosta dodirnih točaka s našim i zato smo ga podržali. – odgovorila je Ivana te nastavila kako sad imamo situaciju loših komunikacija između župana Jelića i predsjednika Županijske skupštine Stipe Petrine zbog čega smo tužni, jer se ne priča i ne radi o onom što njihovi birači očekuju od njih.

Kako napraviti kompromis između župana i predsjednika Županijske skupštine?

-   Pitanje bi trebalo uputiti njima, odgovara Marko Udovičić. SDP je tražio sazivanje tematske sjednice na temu brze ceste Šibenik Drniš Knin, pokrenuli smo inicijativu zaštite Zmajevog oka u Rogoznici dr. 
Apeliramo obje strane da sjednu za stol, svoje različitosti u vidu vizije razvoja načina upravljanja županijom pomire, a mi u SDP-u nećemo biti dio te jedne svađalačke priče već ćemo „upirati“ sa projektima – rekao je Marko Udovičić

O izboru za novog direktora TZ Šibensko-kninske županije, o tome treba li se Vodice kroz ekologiju brendirati na turističkoj mapi i druga pitanja pogledajte u video prilogu.

Poslijednja izmjena dana Utorak, 01 Ožujak 2022 23:26
djelomob1.jpg