Često su njegove fotografije povezane sa njegovim zanimanjem projektanta, zbog kojega je često boravio po gradilištima, no u njegovom bogatom opusu od otprilike 60 000 fotografija mogu se naći razni motivi koje je kroz svoj amaterski staž fotografa ovjekovječio.
Danas, kada je u mirovini, Boško i dalje klika svojim fotoaparatom, a svoju vrijednu građu čuva pohranjenu kako u negativima, raspoređenim po godi-nama nastanka (od 1963. godine!), tako i u digitaliziranom obliku.
“Sve svoje fotografije sam poslagao po folderima u kompjuter, no da bih bio siguran da neće nestati, pohranio ih je i moj sin u svoj kompjuter, tako da postoje tri “spremišta” mojih fotografija”, rekao nam je Boško.
A fotografije, tj. motivi su zaista raznoliki. Uz dokumentiranje obnove Skoplja nakon potresa, zatim izgradnju turističkih objekata u Primoštenu u kojem je jedno vrijeme radio i ostalih građevinskih projekata na kojima je tijekom radnog staža sudjelovao, posebno mjesto sigurno zauzimaju fotografije nastale u i okolo Vodica.
Popis je zaista dug te bi ga bilo nemoguće u jednom članku obraditi, no spomenimo samo izgradnju škole, školske dvorane, ACI Marine (dokumentiranu od početka radova do puštanja u pogon), obnovu plaže, rekonstrukciju bunara kada su tijekom radova otkrili i zabilježenu godinu 1871., izgradnju spomenika, Punte, fešte za Dan ustanka, požar u Vodičanki, snijeg 1985. i još mnogo, mnogo dokumentiranih snimaka koji ostaju u naslijeđe novim generacijama o životu i izgledu Vodica kakav je nekad bio.
“U planu je sastanak sa Šimom Strikomanom i desetak nas amaterskih fotografa koji imamo mnogo pohranjenih fotografija, sa ravnateljicom Gradske Knjižnice Vodice, Sanjom Radin Mačukat, na kojem bi se razgovaralo o osnivanju dokumentacijskog odjela fotografija koje tematiziraju Vodice. Smatram da je naša obaveza ostaviti kvalitetne fotografije Vodicama, no bitno je da se tom projektu priđe ozbiljno. Tek kada bih procijenio da bi onaj tko bi bio zadužen za pohranu, konzerviranje i brigu o fotografijama taj posao radio profesionalno i savjesno, tek bih onda takvom jednom odjelu dao svoje fotografije na raspolaganje”, objašnjava Boško koji je već dugi niz godina član Fotokluba Šibenik i sa kojim ima skupne izložbe nekoliko puta godišnje.
Također izlaže i sam, tako da je i u vodičkoj knjižnici imao do sada 3 izložbe, a 80-ih godina dobio je prestižno priznanje za fotoamatera 1. klase od tadašnjeg Fotosaveza.
Boškove fotografije imaju i veći potencijal od samog izlaganja po izložbama. Naime, jedan od njegovih dražih motiva su polje, masline (dokumentirao je Boško jednu maslinu u vodičkom polju staru 1 600 godina), suhozidi, ulje i posebno njemu interesantan motiv bunje; pa je tako snimio 200 - 300 fotografija bunja, a posebno Rašinu bunju koja je zanimljiva jer se u njoj nekada stanovalo.
Pomoću ovih fotografija bi se vrlo lako mogao napraviti i registar bunja koje su također dio naše baštine, kulture i tradicije i zašto ne iskoristiti ovakve alate, kao što su slike entuzijastičnog amatera za jedan takav vrijedan projekt.
Ispod pogledajte dio Boškovih fotografija objavljenih na FB grupi Vodice u srcu i duši