09 Pro 2017
    1027

MNK HEROJI 1 : 3 UNIVERSITAS SPLIT: U čvrstom i neizvjesnom dvoboju gosti odnose kući tri boda

Ocijeni sadržaj
0

U sklopu 10. kola 2. HMNL Jug u goste Herojima stigao je Universitas Split. Trenutno drugolasirana momčad lige tražila je na gostovanju u Vodicama tri boda za približavanje lideru prvenstva MNK Olimissumu. U utakmicu se ušlo vrlo oprezno s obje strane tako da je prvo poluvrijeme završilo bez golova. Ipak valja spomenuti nekoliko odličnih šansi , kako Heroja tako i Universitasa, no vratari Kranjac i Bilić nisu dopustili da lopta završi iza njihovih leđa.

Na prvi pogodak gledatelji su morali čekati do 27. minute. Goste u vodstvo dovodi Peša koji, nakon niza odbijanja, prima loptu na vrhu kaznenog prostora te iz okreta matira Kranjca za 0:1. Domaćin uzvraća već u idućoj minuti. Slobodni udarac izvodi Ledenko, lopta na putu do gola nekoga dira i završava u mreži Bilića.

Nakon toga podiže se tempo igre te bilježimo i nekoliko trzavica i obračuna na terenu. Gosti se u toj situaciji bolje snalaze te ponovno dolaze u prednost.

Iz kornera je upućena oštra lopta pred vrata koja nekako vara danas odličnog Kranjca i završava u mreži. Heroji tada prelaze na igru s golmanom - igračem, ali bez prevelikog uspjeha. Gosti kradu jednu loptu te je Junaković primoran prekršajem zaustaviti gostujućeg igrača u izglednoj prilici te zarađuje izravni crveni karton.

Ekipa Universitasa koristi brojčanu nadmoć i Peša svojim drugim pogotkom u 37. minuti postavlja konačni rezultat 1:3.

Heroji idući vikend, u posljednjem kolu jesenskog dijela sezone, gostuju u Pločama kod momčadi Porto Tolero.