Jučer je BK Vlaji Sinj organizirao svoju prvu biciklističku utrku za XI. kolo XC ZLD. Bila je to prva XCO utrka u zimskoj ligi u kojoj su vožena 4 kruga svaki duljine 5.6km te 247m nadmorske visine po tehnički i fizički zahtjevnoj trasi. Ni škura bura, koja je na momente bila vrlo jaka nije omela 133 natecatelja koji su se točno u podne našli na startu.

Prekrasno vrijeme izmamilo je 145 vozača na start X. kola XC zimske lige Dalmacije u organizaciji BBK Pakoštane.

Ovogodišnji maraton Black Mountain, utrka sa svojih 28 km i 450m elevacije, donio je većini vozača minimalan napor i maksimalno uživanje u panoramskoj vožnji ponad Vranskog jezera i pogledom na mjesto Vranu, nekadašnju metropolu stare Hrvatske države.

"Kuda idu divlje svinje" rekreativna utrka neobičnog naziva a profesionalne organizacije održana je danas u Stankovcima. Ovo je bila ujedno i prva rekreativna utrka I. kola Rekreativne XC zimske lige u Dalmaciji.

Osmu godinu zaredom u znak sjećanja na Gabrijela Skočića i njegove prijatelje vatrogasce koji su tragično poginuli kao članovi DVD Vodice na otoku Kornatu održava se biciklistički Gabrin Maraton.

Na državnom prvenstvu u disciplini cross country održanom danas u Karlovcu članovi BBK Orlov krug osvojili su čak pet medalja.

Drugo izdanje brdsko-biciklističkog maratona Skradin-Dubravice-Rupe, kojeg organizira Biciklistički klub Faust Vrančić, u suradnji s Udrugom Rupska zvona, gradom Skradinom i Dubravicama, okupio je velik broj biciklista i zaljubljenika u prirodu. A najbrži su bili Roko Fržop, Diana Vrdoljak i Antonio Barišić. - prenosimo vijest sa portala ŠibenikIN

Više od 130 biciklista iz Dalmacije, a najveći dio, naravno, iz Šibenika, sudjelovao je na četvrtom kolu XC Zimske lige, trci se koja se vozi na legendarnoj Ćipinoj livadi, u gradskom kvartu Vidici. A pobjedu su odnijeli Danijel Baltić kod rekreativaca i Karlo Petković u kategoriji sport. - piše županijski portal Šibenik IN

Još jedna uspješna Parenzana je iza članova BBK „Orlov krug". Najmasovniji i najbolji biciklistički maraton u Hrvatskoj i ove je godine privukao veliki broj naših članova. Veliki uspjeh zabilježila je Tanja Barišić osvajanjem trećeg mjesta u kategoriji elite Woman, u prvoj, dvoetapnoj utrci, voženoj u petak i subotu. Blizu postolja nakon prva dva dana došao je i Ivica Mesarić koji je četvrto mjesto među veteranima A i bio najbolje plasirani hrvatski vozač. U istoj kategoriji Tonko Juras zauzeo je sedmo, Antonio Barišić šesnaesto, a Kristijan Grabić dvadeset i drugo mjesto. Među veteranima B odličan je bio i Joško Fržop koji je osvojio sedmo mjesto, prvo od hrvatskih vozača.

Roko Fržop nastavio je svoju dominaciju u kategoriji početnika do 15 godina u cross country Kupu Hrvatske. Na iznimno jakoj utrci u Samoboru Roko je osvojio prvo mjesto u poretku hrvatskih vozača, dok je ukupno zauzeo 6. mjesto u kategoriji.