• 13 Pro - 14 Pro
  • 14 Pro - 15 Pro
27 Stu 2018 Sandro Sklepić
    1303

DJ Luka Janjac: Vodička scena je jaka ali nam fali prostor

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0
DJ Luka Janjac:  Vodička scena je jaka ali nam fali prostor Illectricity nucomers night

Metz Attack kolektiv čine tri vodička dj-a, Fabian Mateša, Tonko Čičin Šain i Luka Janjac koji je nedavno otvorio večer u Tunelu, novom mjestu klubske scene u Šibeniku.

“Taj Vodičanin i splitski student, budućnost je naše glazbene scene i netko na koga ozbiljno treba računati”, poručuju iz Šibenik In-a, a dobre recenzije na njegov nastup i općenito glazbeno djelovanje bile su i povodom našeg razgovora.

Prvi kontakt sa elektronskom glazbom imao je na partijima u vodičkom kafiću Kju kada se susreo sa glazbom koju su puštali momci iz Truss Recordsa. Od tada je počeo sam istraživati elektronsku muziku i zadivio se obiljem mogućnosti za izražavanje kroz tu vrstu glazbe.

“Odrastao sam na rocku i grungeu tipa Led Zeppelini, Doorsi, Nick Cave, Pearl Jam, a ono što je u elektronici super je to što se ne moram žanrovski ograničavati - sve mogu kombinirati sa svime, ako to meni u tom trenutku odgovara i zvuči dobro. Volim puštati malo sporiju glazbu, na 90-100 bpm, što nije uobičajeno za techno, no meni paše i u tom tempu se trenutno najbolje mogu izražavati”, govori nam Luka.

Prvi nastup dj Carnero odradio je prije godinu dana u zagrebačkom Pločniku kada ga je pozvala ekipa iz Confusion kolektiva. Reakcije su na prvu bile dobre te je tako od prošle zime, osim u Pločniku, između ostalih puštao u Mastersu i Soundfactory, u šibenskom Tunelu i Kuglani i splitskoj Kocki.

“Ono što me fascinira na elektronskoj sceni je pozitiva kod ljudi. Svi akteri se međusobno podržavaju i udružuju sa ciljem promocije glazbe, plesa i općenito druženja. U Šibeniku sam se osjećao odlično jer nas je ekipa iz Rat Cata prekrasno ugostila i organizacija je bila na vrlo visokoj razini. El Commando koji vodi splitsku Kocku mi je prvi dao priliku da se predstavim i kod njih se uvijek rado vraćam. U zagrebačkom Mastersu smo organizirali nekoliko večeri i dobili priliku da 6 puta godišnje dovodimo imena elektroničke scene - i svakim novim gostovanjem negdje sklapaju se nova poznanstva, a sa njima i nove ideje za daljnji rad”, otkriva nam.

U skladu s time pitali smo Luku kako bi ocijenio scenu na našem području na što on odgovara da je lokalna scena u zadnje vrijeme napredovala najviše zahvaljujući tom povezivanju i umrežavanju ljudi sličnih interesa.

WhatsApp Image 2018-11-25 at 14.42.03.jpeg

“Trudimo se djelovati zajedno i međusobno se podržavati. U Tunelu, pa i na partiju koji smo organizirali krajem ljeta u Kozari bilo je puno ljudi iz Splita, Šibenika, Zadra… Ono što je problem za konkretno vodičku scenu nisu ljudi već prostor. Mi gostujemo po drugim gradovima i nailazimo na odobravanje i zaista dobre reakcije a mi njih nemamo gdje ugostiti. Ovisimo o lijepom vremenu onih nekoliko toplih mjeseci u godini kada ih možemo odvesti negdje u polje ili na party boat”, otkriva nam Luka i kaže kako je šteta da se mladi i udruge mladih kao što je Bokon ne podržavaju jer u njihovim glavama kolaju ideje koje se zbog nedostatka nekog prostora u kojem bi se održavali partiji, predavanja, radionice ili jednostavno gledao film ne mogu realizirati.

U tom kontekstu spominje udrugu Oksid iz Ražina koja je dobila na korištenje zapušteni prostor stare pošte, a koji su sa jako malo financijskih sredstava i puno entuzijazma i volje preuredili u dnevni boravak mladih željnih sadržaja urbane kulture te imaju priliku provoditi programe koje sami osmišljavaju i realiziraju.

“Tako nešto bi moralo biti moguće i kod nas jer preko zime zaista nedostaje sadržaja koji bi takav jedan prostor zasigurno obogatio”, nadodao je.

No, dok ne nađu svoj prostor, Fabian, Tonko i Luka će organizirati partije kako po okolnim gradovima, tako i u svojim Vodicama i to već 22. prosinca u Opijumu kada će postaviti svoje pioneere i ostale mašinice kako bi širili dobru glazbu, vibru i pozitivu jer ih to očito zaista i ide.

Svi ste dobrodošli!

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


Postani prijatelj kazališta

prijatelj kazalista 2019

Klikni na plakat gore za više informacija
Možete kupiti svakog radnog dana od 11 do 13 sati, osnosno petkom, subotom i nedjeljom u vrijeme kino predstava na blagajni Kulturnog centra Vodice.

 

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.