Brže, više, jače

Nogometaši pobjedu ispustili u završnici, košarkašice u produžetku, mladi Heroji dostojno se predstavili na završnici

(1 Glasaj)

Nogometaši Vodica remizirali su sa Splitom u 22. kolu 3. HNL jug. Dvoboj na Račicama završio je 2:2, a drugi, izjednačujući gol, domaćin je primio u završnim minutama, s bijele točke. S jednim osvojenim bodom momčad trenera Marka Pinčića ponovno je skliznula na posljednje mjesto s obzirom da je dubrovački GOŠK na domaćem terenu svladao Neretvanac.

Zanimljiv susret golom je u 16. minuti otvorio N. Marić, da bi Primorac pet minuta kasnije izjednačio. Novo vodstvo Vodičanima u 79. minuti donio je Sarić, a onda je u 88. minuti, konačan rezultat s bijele točke postavio je Tomičić. U sljedećem kolu Vodice gostuju kod Kamena.

DRAMA U VARAŽDINU

Blizu pobjede bile su i košarkašice Vodica. Naime, u četvrtom kolu Lige za prvaka Prve lige poražene su u produžetku od domaće ekipe Vindi. Varaždinke su slavile sa 62:59, nakon što je regularni dio završio 56:56, i tako uzvratile za poraz u Vodicama (53:48). Što znači da su nakon četiri odigrane utakmice obje ekipe na omjeru 1-3, dok su ispred Brod na Savi i Orka s omjerom 3-1. Kada je riječ o strijelcima, najefikasnija u vodičkim redovima u porazu od Vindija bila je Iva Vunić sa 18 postignutih koševa, dok je Jelena Babić upisala double-double, ubacivši 11 poena te uhvativši 16 lopti. U sljedećem kolu košarkašice trenera Bore Vukovića ugostiti će Brođanke.

JUNIORI HEROJA POBJEDOM SE OPROSTILI OD ZAVRŠNICE

I za kraj ovotjednog sportskog izvještaja malo futsala. Kao što smo ranije izvijestili, juniori Malonogometnog kluba Heroji 2007 su kao prvaci županije, odnosno viceprvaci Dalmacije, izborili nastup na nacionalnoj završnici u Zagrebu. I ostavili jako dobar dojam. Turnir su, naime, okončali 2:0 pobjedom nad Futsal Dinamom, kasnijim viceprvakom, a golove su postigli Klisović i Brekalo. Prije toga su u skupini B upisali dva poraza, od vinkovačke Aurelije sa 7:1 (Filipović), te od Futsal Pule sa 4:3 (Pejić 2, Orlović).

- Prve dvije utakmice nismo bili kompletni jer su nam nedostajala dva važna igrača. Također, većina naših momaka je godinu mlađa te je ovo temelj i jedno veliko iskustvo za njih. U svakom slučaju jako smo ponosni na njih jer velika je stvar plasirati se na nacionalnu završnicu – poručili su iz vodičkog kluba.

Dodajmo kako su se naslovom prvaka okitili juniori vinkovačke Aurelije svladavši u finalu na penale vršnjake iz Futsal Dinama.