Travanj 25, 2021 994

Klub s Račica igrat će u polufinalu Županijskog kupa

Marić i Mihaljević donijeli važan bod Vodičanima u Makarskoj, košarkašice poražene od Orke

Nogometaši Vodica  nastavljaju s dobrim rezultatima u 3.HNL jug. U subotu su Makarskoj remizirali s domaćim Zmajem odigravši 1:1, što im je bila četvrta utakmica u nizu bez poraza (dvije pobjede, dva remija). Domaćin je poveo na otvaranju drugog poluvremena lijepom golom Rudelja, da bi petnaest minuta prije kraja važan bod Vodičanima donio Nikola Marić, kojem je to bio jedanaesti prvenstveni gol.

Valja istaknuti i odličnu partiju vratara gostiju Marka Mihaljevića koji je među najzaslužnijima što su se Vodičani neporaženi vratili kući. S ovim bodom momčad trenera Marka Pinčića još se malo odvojila od posljednjeplasiranog Zmaja iz Blata, kojem sada bježi četiri boda, dok Primorac i GOŠK imaju isti broj bodova kao i Vodice (27). Najbolji posao od momčadi s dna ljestvice napravio je Hrvatski vitez iz Posedarja koji je u gostima svladao Zagoru s čak 4:0 i tako preskočio spomenutu trojku. U sljedećem, 26. kolu 3.HNL jug, Vodice će ugostiti Neretvu, koja ima dva boda više.

Dodajmo kako je klub s Račica postao četvrti polufinalist Županijskog kupa, i to bez borbe. Naime, nogometaši Janjeva nisu došli na četvrtfinalnu utakmicu koja se u srijedu trebala igrati na Račicama. U polufinalu će Vodice igrati protiv Rudara iz Siverića, a drugi polufinalni par čine drniški DOŠK i unešićka Zagora. Polufinalni susreti trebali bi se odigrati 26. svibnja.

KOŠARKAŠICE OKONČALE SEZONU

Košarkašice Vodica porazom su okončale sezonu. U sportskoj dvorani u Tisnom bolje od njih bila je Orka sa 69:53, što znači da su djevojke trenera Bore Vukovića Ligu za prvaka Prve lige završile s omjerom 1-5. Jedinu pobjedu upisale su na otvaranju lige, protiv varaždinskog Vindija.

U porazu od Zagrepčanki najefikasnija u vodičkim redovima bila je Babić sa 14 ubačenih poena, B. Vunić zabila je poen manje, Ježina i K. Vunić upisale su po sedam poena, Turčinov šest, Juričev Grgin četiri, a Čaleta-Car dva koša.

(foto: Naslovna HRNK Zmaj, u tekstu Naši Tići)