Županijsko priznanje kao zaslužni dugogodišnji sportski djelatnik dobio je Ante Tonči Šprljan

Ocjeni sadržaj
(7 glasova)

Na tvrđavi Barone u Šibeniku održana je svečana dodjela nagrada i priznanja najboljim sportašima Šibensko – kninske županije u 2020. godini, a koju tradicionalno organizira županijska Zajednica sportova. – prenosimo sa Šibenskog portala

 Najboljom sportašicom proglašena je Marija Kardum iz Plivačkog kluba Šibenik, a iza nje su završile Danijela Jelić iz Taekwondo kluba DIV Knin i Ana Papak iz Veslačkog kluba Krka. U konkurenciji sportaša prvo mjesto odnio je kninski atletičar Marko Čeko iz AK Sv. Ante, ispred dvojca iz PK-a Šibenik Roberta Vukičevića i Tonija Slavice.

Najbolja županijska momčad u prošloj godini je HNK Šibenik, koji je slavio ispred MNK-a Crnica i PK-a Šibenik. Kod ženskih ekipa slavile su košarkašice Šibenika, drugo mjesto zauzele su plivačice Šibenika, a treće vaterpolistice Viktorije. Krunoslav Rendulić, koji je usmjerio HNK Šibenik u sigurnu luku u povratničkoj sezoni u 1.HNL, proglašen je najboljim trenerom, a ‘na postolju’ su završili i Dražen Lasić iz AK Sv. Ante i Stipe Bralić iz ŽKK-a Šibenik.

Dodijeljene su i nagrade zaslužnim sportskim djelatnicima, a dobili su ih Aljoša Kitarović iz Judo kluba Šibenik, Ante Šprljan Čunčilo iz NK Vodice i Nenad Damjanović iz ŽKK Knin, dok je Petar Milun iz KK Osvit dobitnik posthumne nagrade. Po običaju dodijeljene su i posebne nagrade, i to HOO-u za dugogodišnju uspješnu suradnju, OK-u Mladost 2000 Knin za 20 godina postojanja, KBK-u Petar Krešimir IV također za 20 godina postojanja, MNK-u Crnica za 30, TK-u Šubićevac za 40, a NK DOŠK-u za čak 100 godina postojanja, KSO-u Knin 95 za iznimne rezultate sportaša s invaliditetom te legendarnom fotografu Anti Baraniću za dugogodišnji rad u sportu.

U konkurenciji sportaša s invaliditetom nagrade su dobili Julija Karadakić i Antonijo Šaršanski iz KK OSI Krka te Bruno Jurešić iz KSO Knin 95. Ni ovaj put nisu zaboravljeni oni najmlađi, budućnost županijskog sporta, a kao perspektivni sportaši nagrađeni su:

Karate klub “Okit” Vodice              Karate klub “Osvit”

– Elian Ianachi Ćopić                        – Mia Ninić

– Noa Milaković                                 – Niko Radovčić

– Tena Svalina

Karate klub “Pirovac”                     Karate klub “Šibenik 1066”

– Josip Čubrić                                    – Marko Bulat

– Antonio Barić                                  – Tereza Rakić

Ženski košarkaški klub “Vodice”         Gimnastički klub “Šibenik-Dalmacija”

– Nika Golubović                                  – Bela Neralić

– Nadalina Poljak                                  – Anđela Brocić

Veslački klub “Krka”                           Karate klub “Šibenik”

– Franko Dobra                                     – Juraj Škember

– Jakov Slavica                                     – Dalla Mehulić

Veslački klub “Dupin” Tisno               Taekwondo klub “Div-Knin”

– Adrian Obratov                                  – Ana Marija Mikulić

– Domenika Obratov                            – Ana Popović

Malonogomerni klub “Crnica”              Odbojkaški klub “Mladost 2000” Knin

– Mihael Antić                                      – Matija Juko

– Jure Bačić                                           – Anđela Marić

Gimnastički klub “Dišpet” Šibenik        Košarkaški klub “DOŠK” Drniš

– Šime Jadreško                                      – Ana Buha

– Roko Zorić                                           – Ivan Ivić

Vaterpolo klub “Solaris” Šibenik         Košarkaški klub “Akademija Anđa Jelavić”

– Josip Bračanov                                   – Leona Dobra

– Luka Škugor                                       – Ana-Marija Samohod

Ženski vaterpolo klub “Viktoria”           Plivački klub “Šibenik”

– Ana Rudan                                           – Luka Cvitan

– Nora Prelević                                        – Amanda Tanfara

Nogometni klub “DOŠK” Drniš                 Karate klub “Drniš”

– Duje Šiklić                                                – Karmen Sučić

– Ivan Odak                                                 – Kaja Paula Hrga

– Lovre Abramac                                            – Antonio Đeka

Stolnoteniski klub “Šibenik”                     HNK “Šibenik”s.d.d.

– Tonka Bljaič                                             – Ivano Matas

– Božo Dodig                                              – Bruno Mišura

Ženski košarkaški klub “Šibenik”              Odbojkaški klub “Vodice”

– Lori Zlatoper                                              – Helena Mihek

– Marta Perković                                          – Franka Perkov

 

Tags
djelomob1.jpg