Listopad 10, 2021 488

Sportski vikend

Rukometaši upisali novu pobjedu, malonogometaši također uspješni na otvaranju prvenstva, nogometaši upisali novi gostujući poraz

Dok su nogometaši Vodica već odavno u pogonu, ostali vodički klubovi tek su startali sa svojim prvenstvima, ili tek trebaju startati. U pogon su još prošlog tjedna krenuli rukometaši, ovaj tjedan malonogometaši Heroja 2007 otvorili su novu sezonu 2.HMNL jug, a uskoro će krenuti i vodičke košarkašice.

Nogometaši Vodica stigli su do devetog kola 3.HNL jug. I upisali novi gostujući poraz. Bolji od njih u Sinju bio je Junak koji je slavio sa 3:1.

Nakon što je prvi dio završio bez golova, domaćin je u nastavku preko Jandreka poveo sa 2:0. Nadu gostima u 63. minuti vratio je Alispahić, ali pet minuta prije kraja Mastelić je zabio i treći gol za Junak i potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Podsjećamo, Vodičani su i u prethodne četiri gostujuće utakmice upisali poraze. Trenutnih osam bodova, s kojima drže 14. mjesto, osvojili su na domaćem travnjaku, a priliku za popravljanjem bodovnog salda imat će u sljedećem kolu kada na Račice stiže posljednjeplasirana Urania.

Rukometaši Vodica za vikend su odigrali drugo kolo 2.HRL jug i ostvarili novu pobjedu. Nakon što su na otvaranju prvenstva kući svladali Krilnik, u drugom su kao gosti sa 27:24 nadigrali Trilj.

Abramović je sa deset postignutih golova predvodio vodički sastav do trijumfa, Zoričić je zabio šest, a Vulinović tri gola. Priliku za nastavak pobjedničkog niza vodički će rukometaši imati u sljedećem kolu kada im u goste stižu susjedi iz Biograda.

Uspješan vikend imali su i malonogometaši Heroja 2007. Oni su u svom balonu sa 5:4 svladali Mejaše u prvom kolu 2.HMNL jug. Golovima Orlovića Vodičani su poveli 2:0, ali su gosti do poluvremena preokrenuli na 2:3.

U nastavku Orlović postiže i svoj treći gol, da bi nakon toga Rubelj poentirao dva puta za 5:3 vodstvo domaćina. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo smanjiti zaostatak i bodovi su ostali u Vodicama. U sljedećem kolu Heroji gostuju kod Splita, koji je u prvom kolu kao gost svladao Jezera.

Dodajmo kako košarkašice Vodica i ove sezone nastupaju u Prvoj ligi, koju će otvoriti 23. listopada, gostovanjem kod Zadra-Plus.

(foto: RK Vodice)