Listopad 25, 2021 557

Vodički sportski vikend

Nogometaši i malonogometaši remizirali, rukometaši i košarkašice praznih ruku

Dva remija i dva poraza – učinak je to vodičkih klubova za vikend. Osvojenim bodom vjerojatno su najzadovoljniji u Nogometnom klubu Vodice, s obzirom da je riječ o prvom puntu osvojenom u gostima u aktualnoj sezoni 3.HNL jug. Do njega su nogometaši trenera Elvisa Asića došli u Opuzenu, na gostovanju kod Neretvanca.

S četvrtoplasiranom momčadi prvenstva odigrali su 1:1, a izjednačujući gol u 67. minuti izravno iz kornera postigao je Ivan Marić. Prije toga je Marko Čuljak, u 58. minuti, doveo domaćina u vodstvo. Nakon 11 odigranih kola Vodičani se nalaze na 15. mjestu, s 12 osvojenih bodova, a u sljedećem kolu ugostit će Zmaj iz Makarske, koji ima bod manje.

Remijem je završio i dvoboj malonogometaša Heroja 2007 i Murtera u trećem kolu 2.HMNL jug, igranom u vodičkom balonu. Županijski derbi otvoren je vodstvom gostiju, a strijelac je u 11. minuti bio Celić. S tih se 0:1 otišlo na pauzu, da bi u nastavku, u četiri minute, Vodičani preokrenuli.

Izjednačujući gol postigao je Babac, da bi Prolić donio vodstvo domaćinu. Ipak, u 35. minuti Otočani preko Katalinića zabijaju novi gol, za podjelu bodova. Nakon tri odigrana kola Heroji se nalaze na sedmom mjestu, a u sljedećem kolu u Kninu ih čeka novi županijski derbi, protiv Kijeva, koje je također na četiri punta.

Drugi uzastopni poraz u 2.HRL jug upisali su rukometaši Vodica. Bolja od njih bila je prvoplasirana momčad lige Ardiaei, koja je u Župi Dubrovačkoj slavila s visokih 41:19. Darko Vulinović s osam postignutih golova bio je najefikasniji u gostujućim redovima, a pratili su ga Danijel Kutija, Antonio Perković i Matej Spahija sa po tri postignuta gola.

Nakon četiri odigrana kola vodički rukometaši nalaze se na devetom mjestu s dvije pobjede i dva poraza, a u sljedećem će kolu ugostiti Mokošicu, koja je bez boda.

Košarkašice Vodica porazom su otvorile novo prvenstvo Prve ženske lige. Izgubile su u gostima od ekipe Zadar Plus, koja je u Sukošanu slavila s visokih 82:60. Podsjetimo, mladi vodički sastav od iste je ekipe, u istoj dvorani, prošlog tjedna poražen i u finalu regionalnog kupa. U sljedećem prvenstvenom kolu Vodičanke čeka ogled s ekipom Zadra, na domaćem terenu.

(foto: Naši Tići)