Studeni 22, 2021 490

Vodički sportski vikend

Košarkašice upisale prvu pobjedu, a rukometaši četvrtu, Heroji remizirali, nogometaši poraženi

Vodički klubovi i proteklog su vikenda tražili bodove u svojim prvenstvima. Najbolje su prošli košarkašice i rukometaši, malonogometaši su se morali zadovoljiti bodom, dok su nogometaši ovaj put ostali praznih ruku. Trećeligaš s Račica u 16. kolu gostovao je kod Neretve, još jedne momčadi iz gornjeg dijela ljestvice. Metkovci su na koncu slavili sa 3:1, a jedini gol za Vodičane postigao je Domagoj Prpić u 76. minuti. Za domaćina su pak zabijali Buhač u trećoj, Marić u 43. te Čupić u 80. minuti. Nakon 16 odigranih utakmica momčad trenera Elvisa Asića nalazi se na 15. mjestu prvenstvene ljestvice sa 17 osvojenih bodova, a u sljedećem kolu na svom će terenu ugostiti momčad Hrvaca.

Malonogometaši Heroja 2007 u sedmom su kolu 2.HMNL jug imali težak posao. U goste im je stigla Torcida, koja se nalazi na vrhu ljestvice sa Splitom, a susret u Balonu završio je bez pobjednika, 2:2, što je bio treći ovosezonski remi Vodičana. Uz to imaju i tri pobjede, te jedan poraz. Što se tiče dvoboja s Torcidom, Splićani su poveli na otvaranju utakmice preko Družijanića, da bi golovima Burčula u osmoj i Prolića u devetoj minuti domaćin preokrenuo rezultat. Tih 2:1 stajalo je do 28. minute kada je Kuzmanić postavio konačan rezulat. Heroji trenutno drže četvrto mjesto na ljestvici, a u sljedećem kolu gostuju kod susjeda iz Jezera.

Za razliku od kolega nogometaša i malonogometaša, rukometaši Vodica uzeli su puni plijen za vikend. Oni su u osmom kolu gostovali kod ekipe Kingtrade i slavili sa 35:31. Do pobjede ih je sa sedam postignutih golova predvodio Vulinović, Živković je zabio šest, a Zoričić pet golova. Nakon osam odigranih utakmica vodički rukometaši su na polovičnom učinku, s četiri pobjede i četiri poraza, a u sljedećem kolu ugostiti će Korčulu, koja je na istom učinku.

I šećer na kraju. Nakon što su u prva dva kola skupine B Prve ženske lige upisale poraze, a u trećem bile slobodne, košarkašice Vodica došle su do prve ovosezonske prvenstvene pobjede. One su na domaćem terenu s uvjerljivih 71:44 svladale Salonu, a u sljedećem kolu čeka ih gostovanje kod Jabuke iz Zaprešića.

(foto: ŽKK Vodice)

Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 22 Studeni 2021 11:45