Ožujak 21, 2022 2235

Ovog vikenda slavili su naši malonogometaši, rukometaši te mlađi pioniri NK Vodice Facebook Rukometni klub Vodice
(1 Glasaj)

Proteklog vikenda seniori NK Vodica zbog proboja koronavirusa nisu igrali, dok su mlađi pioniri slavili protiv Croatie Zmijavci. Vodički malonogometaši pobijedili su ekipu Jezera, a slavili su i naši rukometaši. Košarkašice Vodica na rasporedu su imale tri utakmice te iako nisu upisale pobjedu, plasirale su se na poluzavršnicu prvenstva Hrvatske koja će se održati sredinom travnja.

Nogometni klub Vodice

Radi proboja koronavirusa u momčad nogometnog kluba Vodice zbog kojeg je osam igrača u samoizolaciji odgođena je utakmica 3. HNL Jug protiv Jadrana iz Ploča koja se trebala igrati u nedjelju na Račicama, a o novom terminu izvjestit će nas naknadno.

Mlađi pioniri slavili su na gostovanju u Zmijavcima protiv Croatie rezultatom 0:1. Pobjednički gol zabio je Duje Ćopić početkom drugog poluvremena. U prvom poluvremenu vratar NK Vodica Lovre Juričev Martinčev obranio je jedanaesterac. Nažalost, stariji pioniri izgubili su rezultatom 3:0 od istog kluba.

FB: Nogometni klub Vodice

Malonogometni klub Heroji 2007

Malonogometaši Heroja 2007 u susretu 19. kola 2. HMNL Jug ovog su vikenda pobijedili ekipu MNK Jezera rezultatom 5:2 u sportskoj dvorani u Čistoj Velikoj. Dvostruki strijelac za Vodičane bio je Vice Biluš, a zabijali su još Tony Rubelj, Matej Čirjak i Mario Žumberac.

U prvom poluvremenu bilo je puno prilika i šansi, ali lopta nikako nije htjela u gol te su s rezultatom od 0:0 otišli na odmor. U drugo poluvrijeme ušli su s istom voljom i žarom, ali u 22. minuti se lopta nes(p)retno odbija od vodičkog igrača i gostujuća momčad dolazi do vodstva od 0:1. Do 28. minute rezultat se nije mijenjao, a tada s dva vezana pogotka preokreću utakmicu i rezultat na 2:1. U 31. minuti povećavamo prednost na 3:1. Gostujuća ekipa u 34. minuti uvodi golmana-igrača i ide na sve ili ništa te u 36. minuti dolaze do pogotka i smanjenja rezultata na 3:2. U posljednje dvije minute vodički malonogometaši postižu dva pogotka i te zaključuju ovaj susret rezultatom 5:2 i nova tri boda.

Rukometni klub Vodice

Kadeti rukometnog kluba Vodice rođeni 2004./2005. u Biogradu odigrali dvije utakmice 14. kruga 1. HRL – Jug te upisali dvije uvjerljive pobjede. Protiv dečki iz sinjskog RK Kamičak imali su veliko vodstvo od samog početka (5:1, 10:3) koje su tijekom cijelog susreta održavali na 7 – 8 razlike i zasluženo slavili.

U drugoj utakmici protiv splitske ekipe RK Krilnik imali su konstantno vodstvo od 2 – 3 razlike od samog starta utakmice. Na poluvrijeme su otišli s +5 (8:13) koje su do kraja susreta u nekoliko navrata povećali na +7, na kraju upisali sigurnu pobjedu od +5 (20:25).

Mlađi kadeti RK Vodice jučer su u Čistoj Velikoj igrali zaostalu utakmicu iz 8. kruga 1. HRL – Jug te uvjerljivo nadigrali RK Kingtrade iz Makarske rezultatom 36:19. Svi igrači dobili su podjednaku minutažu,a najviše golova zabio je N. Kutija (7), G. Zlatoper (5), K. Labudović (5), a Ademqaj (4) te M. Baranović (4).

Ženski košarkaški klub Vodice

Protekli vikend vodičke košarkašice imale su dvije mlađe kadetske utakmice i jednu juniorsku, ali nisu slavile. Mlađe kadetkinje ŽKK Vodice u Dubrovniku su izgubile od ŽKK Ragusa rezultatom 75:58 (rezultat po četvrtinama – 21:16, 19:11, 14:18, 21:13), a u Šibeniku od ŽKK Šibenik za koš razlike, odnosno s rezultatom 64:62 (rezultat po četvrtinama – 13:22, 12:16, 15:13, 23:11).

ŽKK se kao trećeplasirana ekipa regije Jug plasirala na poluzavršnicu prvenstva Hrvatske koja će se održati 14. - 16. travnja 2022. godine. Ekipa pod trenerskom palicom Anđe Jelavić igrat će u skupini s prvakom Zagreba, prvakom Slavonije te drugoplasiranom ekipom regije Jug (ekipa iz Dubrovnika ili Splita)

FB: ŽKK Vodice

Juniorke kadetkinje protiv Raguse u Dubrovniku su izgubile su s rezultatom 67:45. Nekoliko ključnih cura bilo je spriječeno igrati, a nekoliko novih je imalo svoju debitantsku utakmicu.

- Svaka utakmica sada za cure znači usavršavanje i pripremu za slijedeću sezonu. Naš nositelj Iva Vunić najvjerojatnije odlazi u Zagreb nastaviti školovanje pa ćemo slijedeće godine biti još mlađa ekipa. No, to nam nije alibi već motiv da nastavimo raditi te da cure stasaju u prave osobe i nastave svoje sportske karijere – kazao nam je trener Bore Vuković.

Juniorke sljedeću utakmicu igraju u srijedu protiv ŽKK Kažl iz Splita s početkom u 18 sati u sportskoj dvorani u Čistoj Velikoj.