1376

Kup Jadrana u Splitu

Četiri medalje vodičkih karataša s najstarijeg karate kupa u Hrvatskoj

0

Članovi karate kluba „OKIT" osvojili su 4 medalje na Međunarodnom karate turniru ''Kup Jadrana'' koji je održan proteklog vikenda u Splitu.

Kup Jadrana je najstariji karate turnir u Hrvatskoj i održava se od davne 1968 godine.

Tradicionalno okuplja veliki broj natjecatelja i svaka medalja je kao zlatna jer za osvojiti odličje potrebno je imati 3-4 pobjede.

Ela Adžaga je bila brončana u kategoriji mlađe učenice –28 kg. Iako najniža i najlakša to joj nije predstavljalo problem da dođe do odličja. Inače ovo je njen četvrti turnir .

U kategoriji do 22 kg osvojila je 3 pehara i 3 zlatne medalje. Sad je nastupila u težoj kategoriji i potvrdila da njeno ime treba upamtiti.

Luana Božac redovito se vraća sa turnira sa medaljom oko vrata. U kategoriji mlađe učenice –36 kg uvijek je na vrhu. Sa 3 uvjerljive pobjede osvaja broncu.

Nikola Vukman u kategoriji mlađi učenici –38 kg nakon 3 pobjede u finalu gubi minimalnim rezultatom i osvaja srebrnu medalju. Pokazao je dobru formu pred Prvenstvo Hrvatske.

Matija Vlahov je odlično radio i nakon 3 pobjede osvaja brončanu medalju. Posebno je bila atraktivna borba sa natjecateljem iz Crne Gore. U kategoriji mlađi kadeti –48 kg može napraviti puno ne samo u Hrvatskoj nego i šire.

Na turniru je sudjelovalo 578 natjecatelja iz 46 klubova Hrvatske, BiH i Crne Gore.