Listopad 04, 2021 1146

Tri medalje za domaće bicikliste

'Gabrin maraton' ove je godine bio i nacionalno prvenstvo, 'Orlovi' odradili odličan posao i na stazi i u organizaciji

Br 10 Tonko Čičin-Šain na cilj ušao četvrti Br 10 Tonko Čičin-Šain na cilj ušao četvrti Foto: Brane Ergić

U organizaciji Brdsko biciklističkog kluba Orlov krug u Vodicama je održano 12. izdanje 'Gabrinog maratona', utrke koja se vozi u sjećanje na Gabrijela Skočića i njegove kolege vatrogasce koji su tragično preminuli u gašenju požara na otoku Kornatu 2007. godine. Ove godine, međutim, vodička utrka bila je posebna i organizacijski još izazovnija s obzirom da je ujedno bila i Prvenstvo Hrvatske u disciplini maraton XCM za kategorije Elite&U23 (M) i Elite (Ž) te XCP za juniorsku, kadetsku i veteransku kategoriju. Organizator je, na koncu, odradio odličan posao.

- Sve je prošlo u najboljem redu. Svi su oduševljeni, primili smo jako puno pohvala na račun organizacije što nam je jako drago jer riječ je o utrci koja je posvećena našem Gabrijelu i ostalim vatrogascima stradalim u Kornatskoj tragediji. Jest da smo se naradili, da nije bilo lako urediti i označiti 95 kilometara staze, ali isplatilo se, jako smo zadovoljni utrkom – kaže Antonio Barišić, predsjednik BBK Orlov krug.

Ukupno je, u svim kategorijama, nastupilo 125 biciklista iz klubova iz cijele Hrvatske. Na koncu je, u onoj glavnoj disciplini Elite&23 slavio Anthony Bilić (Four Es Racing Team), ispred Martina Legovića (BK Novigrad) i Brune Paškalina (Meblojogi PRO-CONCRETE).

Na postolje su se penjali i domaći vozači, pa u BBK Orlov krug i po tom pitanju mogu biti zadovoljni.

- Osvojili smo tri medalje, od toga jedan naslov prvaka države. Ostaje mali žal što smo u najjačoj kategoriji ostali bez odličja, a bili smo jako blizu s obzirom da je Tonko Čičin-Šain zauzeo četvrto mjesto. Ali, sve u svemu možemo biti zadovoljni rezultatima našim vozača – ističe Barišić.

Od spomenute tri medalje za BBK Orlov krug, onu najsjajniju osvojio je Ivica Mesarić, koji je postao državni prvak u kategoriji Veterani B. Srebro je u istoj kategoriji osvojio Tonko Juras, a blizu postolja bio je i treći 'Orao', Marin Pejdo, koji je zauzeo četvrto mjesto.

Onu treću medalju za vodički klub osvojio je Joško Fržop. On je u kategoriji Veterani C zauzeo treće mjesto i okačio broncu oko vrata.

Dodajmo kako je u elitnoj ženskoj kategoriji pobjedu odnijela Sabina Rzepka (BK Primošten), ispred Gorane Težak (BK Buzet) i Ane Rumihe (Adrenalina Giant MTB Team).