Srpanj 19, 2021 288

JOSIP FASADE WEST HAM RAŽINE pobjednici malonogometnog turnira "KUP VUKŠIĆ 2021"

Na veličanstven način u subotu, 17. srpnja  2021.g.   završen  je malonogometni nogometni turnir  "Vukšić kup 2021",   na kojem je sudjelovalo  40 ekipe iz Zadarske, Šibensko-kninske i  Splitsko-Dalmatinske  županije. Vukšićka malonogometna  Arena je po ocjeni svih ljudi koji su bili nazočni na finalu, sada najljepše malonogometno igralište u Dalmaciji. U petnaest dana trajanja turnira svi putevi  vodili  su u Vukšić,  koji je bio malonogometni centar Dalmacije.

Finalna završna večer počela je utakmicom za treće mjesto između  caffe bar Ivanac iz Selina i Draga. Ekipa Caffe bar Ivanac po prvi put je nastupio na turniru i pokazali su svoju kvalitetu plasiravši se među četiri najbolje ekipe turnira.  Od prve minute krenuli su žestoko predvođeni najboljim mladim hrvatskim reprezentativcem Josipom Jurlinom  i brzo poveli 2 :0. S tim rezultatom  završeno je prvo poluvrijeme.

Drage su u početku drugog poluvremena žestoko uzvratile   i preko  Šime Colića -Škuce   poravnali  rezultat na 2:2. Šime Colić –Škuca  je  u dvije minute topvskim  udarcima dao dva neobranjiva eurogola i doživio ovacije punih tribina. Po tradiciji Vukšićkog turnira svaka druga utakmica završavala je na šesterce , tako je bilo i s ovom za treće mjesto. U ruletu šesteraca Drage su bile uspješnije i osvojile treće mjesto.

U revijalnoj utakmici mlađih pionira ekipe Croatije Stankovci  Velebita pokazale su kvalitetan nogomet I vidi se stručna ruka trenera Grge Pelaića i Ivana Marjanovića.

U dugoočekivanoj reprizi  prošlogodišnjeg finala   sastali su se  prošlogodišnji pobjednik turnira Bila Vlaka i Josip fasade West Ham Ražine   West Ham Ražine . Prvo poluvrijeme počelo je  silovitim napadima  s obje strane i gledatelji su bili oduševljeni  da slijedi velika finalna utakmica.

Prijelomni trenutak finalne utakmice zbio se kada je vratar Bile Vlake Perica u  petoj minuti  utakmice  u svom šestercu  bez posjeda lopte srušio protviničkog igrača Perića. Sudac  Antonio Čvrljak pokazao je vrataru Perici crveni  karton i bacio u očaj ekipu Bile Vlake . Nakon isključenja odličnog  vratara  Perice,  Bila Vlaka nije mogla niti u jednom segmentu igre parirati vrhunskoj ekipi Josip fasade West Ham Ražine. West Ham je brzo poveo  2: 0 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.  U početku drugog djela utakmice Bila Vlaka krenula je žestokim napadima da što brže poravna rezultat ali iskusni “ Englezi “ iz kontre postižu pogodak za 3:0. Bila Vlaka se ne predaje i preko Jurića smanjuje na 3:1 i budi nadu u preokret. Sve je ostalo na velikoj želji i pokušajima Bile Vlake  , jer su Josip fasade West Ham Ražine postigli još dva gola i konačnim rezultatom 5:1 osvojile prestižni turnir u Vukšiću..Nakon posljednjeg sučevog zvižduka nastalo je veliko slavlje ekipe Josip fasade West Ham Ražine .  Prije finalne utakmice organizator turnira Športsko društvo Vukšić organizirao je bogatu tombolu , gdje je glavna nagrada bila je mikrovalna peć. .  Nakon uručenja nagrada najboljim pojedincima i ekipama, uslijedio je veliki vatromet  za pamćenje. Do ranih jutarnjih sati uz veliki prigodan domjenak  , sve nazčne goste zabavljala je  grupa Anita i malo vitra iz Splita.

Igralište pod Gradinom . Gledatelja 1000. Suci : Antonio Čvrljak i Ivan Tucak ( Šibenik )
Finale : JOSIP FASADE WEST HAM RAŽINE – BILA VLAKA        5:1
JOSIP FASADE WEST HAM RAŽINE : Mutić,  Čizmić,  Celić  ,
Radić,  Perić  1,   Tešija  1,  Troskot,  Jamičić,  Copić   ,  Sekulić  2, Gotovac,  Šamija  1

VELEBIT : Uskok,  Vulelija,  Brkljača,  Šimunac,  Klobučar  1,
  Božina,  Mlakić,  Dević,  Čumurdžić,  Nimac,  Mamić.
Voditelj ekipe : Ivan Marjanović

Utakmica za 3. mjesto :  DRAGE – CAFFE BAR IVANAC SELINE           (2:2)        13 :12
DRAGE : Stojanov  ,  Kardum,  R.Stojanov  ,  P. Colić,  Kuman ,