Kolovoz 28, 2021 827

Praznih ruku na Borovištu

Vodice bez Alispahića glatko poražene od Zagore na otvaranju nove sezone

Počela je nova sezona 3. Hrvatske nogometne lige jug. Vodičani je nisu dobro otvorili.

U prvom kolu gostovali su u Unešiću kod Zagore i izgubili s glatkih 3:0. Stvari su po sastav trenera Marka Pinčića na Borovištu krenuli krivo nakon pola sata igre, kada su primili dva ekspresna gola. Načeo ih je u 31. minuti Božić, da bi dvije minute kasnije Lukić udvostručio vodstvo domaćina.

S tih 2:0 otišlo se na poluvrijeme, da bi 'točku na i' u 49. minuti stavio Sablić u 49. minuti, golom s bijele točke, nakon što je u kaznenom prostoru srušen Gabrić.

Valja istaknuti kako u vodičkim redovima nije bilo njihovog najzvučnijeg ovoljetnog pojačanja Mehmeda Alispahića. Kako doznajemo, iskusni veznjak bio je zauzet polaganjem ispita na Nogometnoj akademiji u Sarajevu, na kojoj se Meša školu je trenera. Zbog 'radnih obveza' trener Pinčić nije mogao računati ni na Tonija Španju.

Inače, netom prije početka prvenstva u Zagori je došlo do smjene trenera. Nakon poraza u pretkolu Kupa Hrvatske od Karlovca bivši je postao Siniša Petrović, a naslijedio ga je Zoran Slavica, koji je svojevremeno sjedio i na klupi Vodica. U svakom slučaju, nakon neuspješne ovosezonske premijere nogometaši Vodica prve će bodove tražiti u drugom kolu, na domaćem teren. Na Račice stiže dubrovački GOŠK, koji je u prvom kolu kući poražen od Sloge.

(foto: Naši Tići)