11 Tra 2018
    640

AK Okit iz Vodica pohodio na Istru – pogled iz drugog kuta

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0

Naš klub je ovaj vikend sudjelovao na utrkama u Istri, a taj put zapravo možemo nazvati pohodom na Istru, jer je čak 8 naših članova i članica sudjelovalo na međunarodnoj utrci „100 miles of Istria" koja se boduje za svjetski kup te na prestižnoj međunarodnoj biciklističkoj utrci „XCO Premantura Kamenjak rocky trails".
Marin i ja krenuli smo u četvrtak put jednog malog mjesta u Istri zvanog Triban, koje se nalazi na 15-ak kilometara od Umaga, inače prekrasnog turističkog mjesta, nešto većeg od Vodica po broju stanovnika, koji je i ove godine imao čast biti grad gdje se nalazi cilj ove prestižne utrke.

Piše: Ante Friganović Tić

20180407_19075320.jpg

Dakle, zaputili smo se u popodnevnim satima da bi oko 11 sati navečer stigli u mjesto Triban, gdje smo bili smješteni u jednom novouređenom Hostelu povijesnog imena Parenzana. To ime je dobio po Uskotračnoj željezničkoj pruzi koja je početkom prošlog stoljeća, prolazeći kroz mjesto, povezivala Trst s Porečom. Dijelovi koridora su i danas očuvani, pa se po njima i odvijala ova naša 168 km duga trail utrka, a spletom okolnosti dijelovi pruge su završili i na dnu Sredozemnog mora.

Opijeni prizorima pejzaža koje smo zatekli putem i ovom poučnom i zanimljivom pričom o Parenzani, otišli smo na počinak jer nas je ujutro čekalo pridizanje startnih brojeva, koje je skupa sa sajmom sportske opreme bilo smješteno u tamošnjoj sportskoj dvorani.

Kako je riječ o utrci na kojoj se okupi nešto manje od 1700 trkača, među kojima su naravno i svjetski top trail trkači, računali smo na velike gužve na pridizanju startnih paketa, no to je izbjegnuto odličnom organizacijom od strane domaćina jer je pridizanje paketa za svaku od četiri dužinske kategorije bilo u različito vrijeme, tako da Marin svoj startni paket za 100 milja nije previše čekao, pa je bez problema i nikad spremniji startao u 17h.

Istog dana, dok su Tome i Dražena, koji su sa sobom poveli i navijače, našu Katu i Anitu, pridizali svoje startne pakete u već spomenutoj dvorani u Umagu, drugi dio ekipe zaputio se prema Istri, te su u Tribanu bili oko ponoći, kada je iz Buzeta utrku startao naš Tome koji se natjecao u kategoriji od 109,7 km.

U subotu se okupila preostala ekipa u Umagu te pridigla svoje startne pakete. Ante, Irena, Sergej i Andrija zajedno s Draženom su se natjecali u kategoriji od 40,8 km.

20180407_1306475.jpg

Ispratili smo ih na startu koji se za ovu utrku organizira u Motovunu, gdje smo popili kavu (čitaj Cedevitu) i polizali slaju te obašli zidine starog povijesnog Motovuna, unutar kojih se održava svjetski poznati filmski festival.Nakon starta zaputili smo se pravac najjužnijeg mjesta na najvećem Hrvatskom poluotoku, koje nema više od 900 stanovnika, a gdje se održala za neke najvažnija utrka ovog putovanja, a to je biciklistička utrka „Premantura Kamenjak rocky trails". Tamo smo bili dio biciklističkog vikenda koji je, kako i priliči jednoj svjetskoj utrci okupio brojne strane bicikliste, većinom iz Italije i Slovenije, koji su dominirali postoljima na skoro svim utrkama. Jedan od Hrvata, bolje rečeno Hrvatica koja se uspjela zasluženo probiti na postolje bila je naša Maša koja je osvojila drugo mjesto u kategoriji djevojčica i dječaka do 9 godina. Nakon što smo se tu nabrali iskustva i osvojili medalju, krenuli smo natrag za Umag gdje smo dočekali Antu, Irenu, Sergeja, Draženu i Andriju, koji su već bili otukli svojih četrdesetak kilometara, i to bolje od očekivanog, oborivši svoje osobne rekorde.

Kasnije je stigao i Tome sa svojih stotinjak kilometara, te je ostalo još samo dočekati i Marina na kravljevskih 100 milja. Čekajući, čovjek ogladni, a pošto smo u Istri koja je poznata po tartufima, bio je red da i malo omastimo brk s njima, pa smo se zasluženo nagradili pizzom s tartufima, koja se nekima dopala, a nekima malo manje (bila je odlična, ali nemojte ju ni probati). Marin je svojih 100 milja otukao te oborio osobni rekord iako po njegovim riječima, mogao je stići i par sati prije, ali je od prekrasnih vidika po Učkoj i Čičariji zaboravio da je na utrci.

U nedjelju smo se zaputili put juga, neki su išli autoputom , a mi kao ljubitelji krivina i mora zaputili smo se uz more: samnom i Marinom još je išao i naš Mario, poznatiji po kodnom imenu Golub, koji, iako je bio na Slavonskom piru, nije mogao propustiti, a da makar na tren ne vidi dio utrke. I tako smo se zaputili po D8 poznatijom kao Jadranska magistrala, pravac Pirovca u kojeg smo uz neke poteškoće i usputna stajanja uspjeli stići oko jedanaest sati navečer i završiti ovo četverodnevno putovanje.

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


Postani prijatelj kazališta

prijatelj kazalista 2019

Klikni na plakat gore za više informacija
Možete kupiti svakog radnog dana od 11 do 13 sati, osnosno petkom, subotom i nedjeljom u vrijeme kino predstava na blagajni Kulturnog centra Vodice.

 

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.