Vodice u gostima pobijedile veliki Metković!

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)
0
Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 12 Veljača 2018 22:54

Rukometaši Vodica odlično su ušli u nastavak natjecanja 1.Hrvatske rukometne lige - jug. U nedjelju navečer u gostima su potpuno zasluženo pobijedili Metković 1963 s rezultatom 29:32.

Tijekom susreta, a to ne pamte bolji poznavatelji rukometa, Metkovci kao domaćini niti jednom nisu vodili, dok su Vodičani s druge strane od početnih 0:1 često stizali do četiri, potom do pet i šest golova prednosti. Samo su se jednom domaći približili na pogodak zaostatka, no tada bi Vodičani nastavljali s preciznim pogocima uvećavajući svoju prednost.

Da na vratima Metkovića nije bilo uvijek raspoloženog Boškovića, možda bi se Vodičani još više radovali. Na samom početku bilježimo po tri obrane vratara Metkovića i Vodica, u 8. minuti semafor je pokazivao 0:4 i Metkovci zovu Time-out. Domaći zabijaju 3 gola u nizu, a tada Vodice podižu razinu obrane i podižu rezultat na tri razlike u svoju korist. Pred kraj prvog dijela Metković stiže na jedan pogodak zaostatka, ali gosti ne posustaju i na odmor odlaze s tri gola viška, s rezultatom 11:14.

U nastavku ista slika na terenu, odlična obrana Vodičana uz veliku borbenost svih igrača, onemogućila je Metković od bilo kakve prilike za približavanje rezultata. Kontrolirali su Vodičani utakmicu i imali uglavnom od 4-6 zgoditaka prednosti. Obrana Metkovaca nije imala lijeka ni načina kako zaustaviti najboljeg igrača utakmice, neuhvatljivog Kristijana Cvjetkovića koji je zabio 12 golova.. Odličan je na vratima Vodica bio Antonio Vulin s 13 obrana na utakmici.

U zadnje 4 minute utakmice, Vodičani ulaze sa 6 golova prednosti. Nekoliko neuspješnih dodavanja na crtu, Metkovci presijecaju i brzim kontranapadima smanjuju rezultatski zaostatak. Utakmica na kraju završava s neočekivanih ali potpuno zasluženih 29:32 !

Najbolji igrač u redovima pobjednika bio je Cvjetković sa 12 pogodaka, a istakli su se Dželalija i Junaković sa po 5 pogodaka, te Matulović i Bilić s po 3 pogotka.

Rukometaši RK Vodica na kraju se zahvaljuju rukometnim prijateljima iz Opuzena koji su ih počastili večerom