11 Tra 2018
    1200

Antonio Barišić novi predsjednik BBK „Orlov kruga“: Nastavlja s promocijom biciklizma, zdravog načina življenja i kvalitetnim radom s mlađim uzrastima

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0

Već skoro 20 godina vodički BBK Orlov krug okuplja mlade i ambiciozne zaljubljenike u brdski biciklizam, a broji oko 90 članova od kojih se trideset aktivno natječe u Kupu Hrvatske, a ostatak čine rekreativni biciklisti.


Ovaj klub je već godinama u vrhu hrvatskog kupa u maratonu i cross countryu, dvije glavne MTB discipline koje su im, kada su rezultati u pitanju, prioritet.

Nemoguće je nabrojati sve medalje na državnim prvenstvima i u Kupu Hrvatske koje su njihovi članovi osvojili, ali svakako bi mogli izdvojiti njihovu mladu uzdanicu Roka Fržopa kojemu više i ne broje titule i medalje, pa mladog reprezentativca Antonija Baraća, zatim Tomislav Barešić koji je imao sjajnu prošlu sezonu, Ivica Mesarić, bivši predsjednik kluba već godinama "rastura", tu je i Tonko Juras.

Dolaze i mlade snage poput Josipa Toljana ili još mlađe poput Maše Klarić.

Lista je zaista podugačka pa je bolje ne nabrajati poimence da nekoga ne zaboravimo ali u svakom slučaju, svi zaslužuju pohvale.

Što se zimske lige tiče, koja je prerasla u pravo ozbiljno natjecanje, tu su već godinama uvjerljivo prvi u momčadskoj konkurenciji.

Svi članovi kluba uglavnom treniraju individualno, a nastoje barem jednom tjedno odraditi grupne vožnje ako je to moguće. S najmlađim članovima kluba redovito radi trener, dok stariji treniraju u vlastitom aranžmanu.

Nedavno je održana izborna skupština kluba i za novog predsjednika je izabran Antonio Barišić koji je i višegodišnji član kluba, a s kojim smo popričali o planovima kluba i općenito aktivnostima kojima se bave.

"Glavne aktivnosti kluba su naravno, biciklistička natjecanja. Naši biciklisti godinama se uspješno natječu na svim domaćim utrkama, prije svega na utrkama Kupa Hrvatske u cross countryu i maratonu, ali i na svim drugim natjecanjima u zemlji pa i inozemstvu. U posljednje 4 godine, neizostavni su nastupi na Zimskoj ligi Dalmacije čiji smo pokretači. Isto tako, jedna od najvažnijih aktivnosti kluba je organizacija natjecanja, prije svega naše tradicionalne utrke MTB Croatia Open koja se svake godine vozi na brdu Orlov krug i privlači bicikliste iz cijelog svijeta, a tu su i Gabrin maraton, biciklijada "Pozdrav proljeću", utrka "Srcem protiv čelika" i brojne druge. Organizacijom ovih natjecanja želimo promovirati brdski biciklizam kad god je to moguće", govori nam Antonio.

Spomenuti "Pozdrav proljeću" održava se ovu nedjelju 15. travnja, kada se laganim tempom vozi od rive do Rimske cisterne, a ova i sve ostale manifestacije koje Orlov krug organizira imaju za cilj promociju biciklizma i zdravog načina življenja. Zahvaljujući ovakvim događajima, sve je više ljudi koji se odlučuju početi baviti ovim prekrasnim sportom, o čemu najbolje svjedoče brojke koje iz godine u godinu rastu. Ovakve manifestacije prilika su za druženja na zraku i u prirodi i sve više ljudi to prepoznaje.

Pitali smo Antonija koje ima planove za klub za vrijeme trajanja svog mandata na što on odgovara:

"Planovi su da nastavimo dosadašnjim stopama te da utrke u našoj organizaciji podignemo na još višu razinu. Klub već godinama ima stabilnu i složnu upravu, koja zajedno donosi sve važne odluke o budućnosti kluba. Ono što smo zacrtali kao prioritete za naredno razdoblje je svakako kvalitetniji rad s mlađim uzrastima. Želja nam je da se u klub upiše što više djece, jer bez mladih članova klub nema budućnosti. Utrke u našoj organizaciji želimo podići na još viši nivo i privući još više stranih natjecatelja. Što se rezultata tiče, već godinama smo u vrhu svih natjecanja pod okriljem HBS-a i tu ćemo sigurno i ostati."

Za razliku od prije nekoliko godina, sa zadovoljstvom se može primijetiti da je interes za biciklizmom definitivno u porastu, pogotovo u Dalmaciji, Dovoljno je reći da je BBK Orlov krug samo prije desetak godina uz Makarsku bio jedini brdsko biciklistički klub u Dalmaciji, a sada je takvih klubova više od 10, što je fenomenalno.

"Sve više ljudi prepoznaje čari biciklizma, zdrav način života, slobodu kretanja i adrenalin koju vam bicikl može pružiti. Nadam se da će ih u budućnosti biti i još više", zaključuje Antonio.

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


Postani prijatelj kazališta

prijatelj kazalista 2019

Klikni na plakat gore za više informacija
Možete kupiti svakog radnog dana od 11 do 13 sati, osnosno petkom, subotom i nedjeljom u vrijeme kino predstava na blagajni Kulturnog centra Vodice.

 

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.