Direktorica ureda TZ Vodice najavljuje

Sljedeće godine još više ćemo obogatiti program "Uličnog festivala" jer smo uvidjeli da zaista imamo što ponuditi

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)
0

U subotu, 7. srpnja završio je treći po redu Vodice street festival u organizaciji Turističke zajednice Vodice. Tih pet dana festivala Vodice su živjele nekim drugačijim ritmom. Uličice u centru grada postale su na kratko izložbeni prostori naših kreativnih sumještana i umjetnika, a posjetitelji su mogli uživati u izložbama, koncertima, predstavama, radionicama i općenito kreativnoj atmosferi i šušuru.


“Festival je bio uspješan, ponajprije stoga jer je svaki od sudionika dao sve od sebe. Reakcije na licima posjetitelja, djece i njihovih roditelja nam je najveći dokaz da smo postigli ono što nam je bio cilj, a to je oživljavanje uličica oko centra. Turističkoj zajednici cilj je promovirati umjetničke vrijednosti i općenito kulturni život grada pa u skladu s tim planiramo sljedeće godine još više obogatiti program festivala jer smo uvidjeli da zaista imamo što ponuditi”, govori nam direktorica TZ Vodice, Anita Franin Pećarica.

Street fest 1 dan-30 (Large).jpg

Vodice su grad prijatelja djece pa je i veliki dio ovogodišnjeg programa festivala bio namijenjen upravo djeci. Jedna od mnogobrojnih aktivnosti koje su im se nudile bila je i likovna radionica koju je kod crkve vodila Manuela Srdarev, predsjednica Likovne udruge More.

“Odaziv djece je bio fenomenalan, a ono što mi je posebno drago je to što su nam se pridružila i djeca koja su u Vodice došla na ljetovanje. Reakcije djece i roditelja su bile izrazito pozitivne jer su djeca uživala stvarajući svoje radove u prekrasnoj Galeriji pod zvijezdama, a roditelji su bili zadovoljni jer su mogli svojoj djeci priuštiti nekoliko sati kreativno provedenog vremena”, poručila je Srdarev i istaknula kako su nam ovakvi festivali potrebni i dobrodošli jer pridonose afirmaciji umjetnika te kroz njih možemo dobiti uvid koliko umjetničkog potencijala u Vodicama zaista imamo.

“Bilo bi lijepo u bliskoj budućnosti vidjeti nicanje malenih galerijica i umjetničkih prostora koje bi u Vodicama ponudile i zamijenile sveprisutni kič”, nadodala je.

A da je u Vodicama tih dana bilo čarobno svjedoči i Kate Škugor, koja se tih dana nastanila u tzv. Ulici čarolije u kojoj se danima iznova razvijala i poticala dječja mašta pa su se tako i djeca koja ne govore hrvatskim jezikom vrlo lako, putem Katine čarolije sporazumijevala sa svojim vršnjacima.

Street fest 1 dan-29 (Large).jpg

“Tih dana cijeli je svijet bio u toj maloj uličici. Svako dijete svakodnevno doživljava svoju čaroliju i to je ono što mi odrasli možemo i trebamo naučiti od njih”, govori nam Kate i nadodaje kako joj je bilo jako drago vidjeti kako su se i zatvorenija djeca putem interakcije i komunikacije otvarala i kroz igru počela opušteno komunicirati.

I upravo je ta komunikacija i interakcija umjetnika, krativaca, publike i djece učinila ovaj festival uspješnim, a Vodice prikazala u jednom svjetlu koje će nadamo se i u buduće sjajiti kroz radove svojih kreativnih mještana.

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


WEB banner Vodice1
krzelj
Makinapizza
Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.