• 13 Pro - 14 Pro
  • 14 Pro - 15 Pro
01 Pro 2018

Svečana večera uz koncert Mate Bulića na 11. Danima kulturne baštine Hrvata Bosne i Hercegovine Šibensko-kninske županije

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0
Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 02 Prosinac 2018 00:32

S ciljem obogaćivanja kulturnog života županije i povezivanja Hrvatskog naroda večeras je u hotelu Olympia održana svečana večera u sklopu jedanaestih Dana kulturne baštine Hrvata Bosne i Hercegovine Šibensko-kninske županije. Skup i večera započeli su Sajmom tradicije, kulture i umjetnosti kraja iz kojeg dolaze bosanski Hrvati doseljeni na šibensko-kninsko područje, a na svečanoj večeri nastupili su Mate Bulić, KUD iz Hrvatskog centra Linz Austria te Marko Bošnjak iz Rame BiH.

Svojim prisustvom i nazočnošću Dane kulturne baštine Hrvata Bosne i Hercegovine Šibenko-kninske županije uveličala je saborska zastupnica Branka Juričev Martinčev, župan Goran Pauk, gradonačelnica Vodica Nelka Tomić, predsjednik Gradskog vijeća Marin Mikšić, gradonačelnik Knina Marko Jelić sa suradnicima te mnogi drugi uvaženi i ugledni gosti

Skup je otvorio Goran Babić, predsjedenik Zajednice Hrvata BiH ŠK županije, pozdravne govore uputili su i saborska zastupnica Branka Juričev Martinčev i župan Goran Pauk, dok je skup blagoslovio vodički župnik don Franjo Glasnović

Dani su počeli u Kninu 29. studenog 2018 godine u crkvi Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta misom koju je predvodio don Donald Marković, a potom predstavljanjem knjige VELIMIRA BUGARINA –DRUGA STRANA RATA-SJEĆANJE NA RATNU SVAKODNEVNICU U LAŠVANSKOJ DOLINI i projekcijom kratkog filma o deset godina naše zajednice. Promocija iste knjige i projekcija filma u Vodicama se održala dan kasnije u petak 30. studenog 2018 godine u Gradskoj knjižnici Vodice

Dani zajedništva i kulturne baštine završavaju u nedjelju 2. prosinca svetom misom u Srimi župna crkva Blaženog Alojzija Stepinca sa početkom u 10h koju će predvoditi župnik iz Dervente don Ivan Kopić, a animirati i pjevati gosti iz Austrije

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


Postani prijatelj kazališta

prijatelj kazalista 2019

Klikni na plakat gore za više informacija
Možete kupiti svakog radnog dana od 11 do 13 sati, osnosno petkom, subotom i nedjeljom u vrijeme kino predstava na blagajni Kulturnog centra Vodice.

 

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.