02 Sij 2019 Ilustracija / Pixabay
    558

Kreće provedba projekta „Nove mogućnosti“: Zaposliti će se 10 žena koje će pružati potporu i podršku starijim osobama

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0
Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 07 Siječanj 2019 13:52

Potpisivanjem Ugovora o dodijeli bespovratnih sredstava za financiranje projekta „Nove mogućnosti“ u sklopu Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.“ i otvorenog trajnog Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava „Zaželi - program zapošljavanja žena“ krenula je i njegova provedba.

Naime, Grad Vodice je u mjesecu rujnu 2017. godine prijavio projekt „Nove mogućnosti“, a odlukom ministra rada i mirovinskog sustava o financiranju projekta potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava u iznosu od 2.040.220,00 kuna.

Podsjetimo, radi se o programu zapošljavanja žena koji je financiran iz Europskog socijalnog fonda. Cilj projekta je ojačati radni potencijal teže zapošljivih žena i žena u nepovoljnom položaju na tržištu rada. Kroz projekt su zaposleni voditeljica i koordinatorica projekta na vrijeme od 30 mjeseci, a u daljnjoj fazi provedbe projekta zaposliti će se 10 žena na 24 mjeseca koje će pružati potporu i podršku starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju što će doprinijeti jačanju ekonomske i socijalne komponente na području Grada Vodica. Ženama uključenim u projektne aktivnosti omogućit će se dodatno obrazovanje i osposobljavanje kako bi po završetku projekta bile konkurentnije na tržištu rada.

pavicminj004.jpg

Usluga potpore i podrške starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju biti će besplatna. Projekt se provoditi u partnerstvu s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje – Područni ured Šibenik, Centrom za socijalnu skrb Šibenik i Gradskim društvom Crvenog križa Vodice. Nadalje, projekt se provodi na području Grada Vodica koje obuhvaća Srimu, dva otočna naselja na Prviću – Šepurina i Luka, te mjesta Grabovci, Gaćelezi, Čistu Veliku i Čistu Malu.

Dana 28. prosinca 2018. godine održan je sastanak sa predstavnicima mjesnih odbora s područja Grada Vodica na kojem su bili nazočni voditeljica projekta Ana Bagić mag. iur., koordinatorica projekta Diana Vodanović, dipl. oec. i savjetnik za društvene djelatnosti Grada Vodica Luka Lipić, dipl. oec. Dnevni red ovog sastanka je bilo pružanje informacija o projektu „Nove mogućnosti“, identifikacija potencijalnih krajnjih korisnika i nezaposlenih žena s najviše srednjoškolskim obrazovanjem u dobi od 40 - 59 godina. Sudionici ovog sastanka su upoznati sa uvjetima koje trebaju ispunjavati krajnji korisnici, opisom usluga koje im mogu biti pružene, te opisom poslova žena/ gerontodomaćica i uvjetima za prijam u radni odnos na određeno vrijeme za potrebe provedbe aktivnosti projekta. Dogovoreno je da će predstavnici mjesnih odbora pomoći u prikupljanju podataka potencijalnih korisnika pomoći koje projekt pruža i da će i dalje surađivati u projektu tijekom njegove provedbe.

Vaša reakcija na temu
Super
Hahaha
Opa
Tužno
Ljut sam

suvenirdeskclanak


Štefica Cvek u raljama života

stefica-plakat.jpg

Klikni na plakat gore za više informacija
Blagajna radi u prijepodnevnim satima od 21. do 25. siječnja od 11 do 13 sati.

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider

ngkrkades
Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Whatsapp
Pošaljite vijest ili fotografiju putem Whatsup-a

Kontakt

Kontakt

Close