08 Ožu 2018
    1715

Prvi korak ka planskom uređenju stare gradske jezgre

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0

Projektanti Studija XXL d.o.o. iz Zagreba s kojima je Grad Vodice potpisao ugovor o izradi Projekta stare gradske jezgre i Ulice Dulcin, nakon radnog sastanka s gradonačelnicom Vodica Nelkom Tomić, dr. med., obišli su, zajedno s predstavnicima Grada Vodica, gradsku jezgru kako bi i u naravi utvrdili obuhvat projektnog zadatka.


Ugovorom su obuhvaćeni poslovi: izrade idejnog rješenja, glavnih i izvedbenih projekta te tendera za izvođenje radova; ishođenje posebnih uvjeta građenja, ovjere parcelacijskih elaborata i potvrde glavnog projekta, a sve nakon utvrđivanja geodetsko-katastarske podloge i izrade elaborata postojećeg stanja. Grad Vodice će nakon toga ishoditi građevinsku dozvolu.

Naime, stara kulturno-povijesna jezgra Vodica je po svom karakteru, namjeni i obliku vlasništva, javna, izrazito urbana cjelina u kojoj su izraženi infrastrukturni i prometni problemi, ali koja, zbog svog kulturno-povijenog značaja te uloge koju preuzima osobito u ljetnim mjesecima kada postaje pješačka zona, ima naglašeni društveno-socijalni značaj.

Kako bi se stvorio jedinstven i prepoznatljiv gradski prostor koji će biti žarište, mjesto susreta, održavanja kulturno-umjetničkih manifestacija i posebnog vizualnog doživljaja, potrebno je obogatiti prostor novim urbanim intervencijama i upotpuniti ga trajnim i privremenim sadržajima ugostiteljske i obrtničke namjene, poštujući pri tom kulturno-povijesno nasljeđe i tradiciju i običaje građana.

stara-jezgra-vodice.jpg

To je moguće postići popločenjem cijelog prostora, prethodno sanirajući i rješavajući problem odvodnje oborinskih voda, postavljanjem urbane opreme, organizacijom prometa i parkirnih mjesta. Stoga je potrebno dobro promisliti i osmisliti kontinuirane pješačke površine, definirati kolnike kojim će se prometovati vozilima, uspostaviti režim korištenja prostora s obzirom na specifičnosti godišnjih doba i frekvenciju ljudi u tim razdobljima.

Također treba definirati povezivanje postojećih i budućih sadržaja te na temelju analize aktivnog korištenja prostora odrediti protočne i statične zone i veće površine za održavanje manifestacija gdje će se prema potrebi moći montirati pozornica i osmisliti gledalište. Posebno je potrebno promisliti o vrstama i načinima popločenja, odabiru urbanih elemenata: stalcima za bicikle, klupicama za odmor i zaustavljanje, koševima za otpatke, o hortikulturnom uređenju visokim i nikim zelenilom te o sustavu informiranja, urbanih oznaka i turističke signalizacije.

Izradom ovog projekta riješit će se sva ova pitanja i nedoumice te će se moći pristupiti sveobuhvatnom uređenju stare gradske jezgre, a želja je gradske uprave da projektna dokumentacija bude spremna do vremena kada će se ići i u rekonstrukciju kanalizacijskog sustava ove zone pa će se moći raspisati jedinstveni natječaj za radove na kanalizaciji i popločenju.

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


Postani prijatelj kazališta

prijatelj kazalista 2019

Klikni na plakat gore za više informacija
Možete kupiti svakog radnog dana od 11 do 13 sati, osnosno petkom, subotom i nedjeljom u vrijeme kino predstava na blagajni Kulturnog centra Vodice.

 

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.