• 13 Pro - 14 Pro
  • 14 Pro - 15 Pro

Beata & Graffita: Mali parapet odisao atmosferom entuzijazma i kreativnosti

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0
Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 08 Srpanj 2018 17:05

Mali parapet je već kultni meeting point mladih Vodičana i svih koji se mlado osjećaju. I upravo su mladi sa Maloga parapeta priredili svome Selu jednu urbanu priču koja se sve češće događa i to od ove zime.


Riječ je o Udruzi mladih Bokon koja za cilj ima promicanje kulture, umjetnosti i kreacije općenito.

“Cilj nam je sa svim raspoloživim sredstvima, idejama i znanjem u pojedinim aktivnostima pružiti mladima priliku za samoostvarenje te i samim time poticati mlade na stvaranje i uživanje u kreativnosti.”, piše na facebook stranici udruge (https://www.facebook.com/bokon2017/?ref=br_rs)

A kreativnost o kojoj Bokon govori izražavala se jučer street artom; dečki iz Udruge pozvali su desetak umjetnika iz nekoliko gradova kako bi pokazali umijeće crtanja grafita i muziciranja za dj pultovima. I tako su zaljubljenici u ovakvu vrstu umjetnosti i zabave mogli uživati u kreativnim procesima mladih ljudi, dok je Mali parapet odisao atmosferom entuzijazma i proaktivnosti.

beata1.jpg

Inače, Dino Ferara, dopredsjednik Bokona govori nam kako je ovaj kao i ostali projekti koje su do sada radili, nastao iz želje da se mladima u Vodicama ponudi sadržaj urbane kulture u kojemu mnogo mladih uživa, a u Vodicama je nisu imali gdje konzumirati. Zato je zajedno sa Mislavom Matićem i Filipom Fržopom odlučio iskoristiti svoje iskustvo u organizaciji i svoja poznanstva te krenuti sa osmišljavanjem događaja koji će inače tmurnu vodišku zimu malo oživjeti. U tome im je i uspjelo, kroz sad već četvrti projekt koji ostvaruju.

“Drago nam je čuti pozitivne reakcije i mladih i starijih sumještana jer tako znamo da radimo dobru stvar. Do sada su nam svi projekti bili jako dobro posjećeni i to nas jako veseli jer se u Vodicama mogu susresti sa tipom sadržaja koji do sada u našemu Selu nije postojao”, govori nam Dino Ferara.

Radove umjetnika grafita koji su nastali jučer može se pogledati još danas, nakon čega će biti spremljeni u nečiju garažu jer Udruga još nema prostor za svoje aktivnosti, a Bokon će nastaviti raditi na realizaciji budućih događaja koji će, vjerujemo, opet biti pozdravljeni i prihvaćeni od publike.

“Prihvaćamo bilo kakve ideje u vezi projekata ili savjeta za rad udruge kojima će primaran cilj biti povezivanje mladih, njihovog samonalaženja i naravno uživanje. Naš način rada, kako ga sada zamišljamo, bit će u obliku javnih događanja, koncerata, izložbi i radionica sa svrhom zabave i educiranja u sferi kulture i umjetnosti te prikazivanja stvaralaštva mladeži”, poručuju iz udruge koja će Bokon, odnosno sa bande, sa strane nadamo se donositi svježi novi val urbanosti našemu Selu.

Pogledajte video i fotogaleriju

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


Postani prijatelj kazališta

prijatelj kazalista 2019

Klikni na plakat gore za više informacija
Možete kupiti svakog radnog dana od 11 do 13 sati, osnosno petkom, subotom i nedjeljom u vrijeme kino predstava na blagajni Kulturnog centra Vodice.

 

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.