POGLEDAJTE KAKO IZGLEDA NOVA UČIONICA

Vodički školarci oduševljeni informatikom kao novim obveznim predmetom

Ocijeni sadržaj
(2 glasova)
0

Od ove je školske godine informatika je postala obvezni školski predmet za pete i šeste razrede. Tim je povodom bivša zubna ambulanta u sklopu vodičke osnovne škole dobila novo ruho te postala informatička učionica u koju je uloženo preko 300 tisuća kuna, a školarci su oduševljeni.

 

- Otkako je Ministarstvo obrazovanja prošle godine najavilo ulazak informatike u redovne predmete odmah sam pokrenuo akciju kako bi se toj novonastaloj situaciji što bolje prilagodili. Snimio sam stanje učionice u kojoj se održavala tada izborna nastava koje nije bilo adekvatno, kazao je ravnatelj Grgo Friganović, ravnatelj OŠ Vodice, ističući kako se Ministarstvo naknadno suočilo s činjenicom o kakvim će ogromnih sumama biti riječ.

Vodičkoj je učionici bilo potrebno 325 tisuća kuna.

- Ta je cifra uključivala građevinske radove, elektroinstalacije, internet i sve potrebne priključke, informatičku opremu i namještaj. Odlučili smo se za ex zubnu ambulantu kao novu učionicu. Naime, kao najveća škola po broju učenika u županiji, deficitarni smo s prostorom, naglasio je.

Ministarstvo je dodijelilo sredstva trima školama u županiji: Unešić i Tisno dobili su po 30 tisuća, a Vodice 60 tisuća kuna od kojih je kupljeno 20 prijenosnih računala. Ostatak je financiran iz županijske i školske blagajne.

45809625_221524828564419_6752654694960594944_n.jpg

- Morali smo odrezati iz naših sredstava jer županijski novac nije mogao sve doseći zbog radova na kninskoj školi. Nama će to ići nauštrb drugih troškova – više se štedi na struji i vodi, a nastavnici neće ići na dodatna usavršavanja, kazao je Friganović.

Ukoliko informatika dogodine postane obavezni predmet i za sedme i osme razrede to će iziskivati dodatnog nastavnika i brojne probleme u rasporedu. No, učionica je sada u funkciji s osiguranih 26 mjesta koja pokrivaju i najbrojnije razrede, a nedostaje im tek kvalitetniji projektor.

- Odlično smo se snašli i učenici su još uvijek uzbuđeni te imaju bezbroj pitanja. Ispočetka su to bila poput onog 'kad ćemo igrati igrice' jer im je to spadalo pod rad na računalu. Sada su iznenađeni brojnim mogućnostima interneta, ali i samog računala, kazala je Marina Škarić, nastavnica informatike.

Zadaci se rješavaju klikom miša što im predmet čini dodatno zanimljivijim jer su knjige izostavljene te su sve više svjesniji važnosti tehnologije koja je svuda oko nas.

- Bez digitalnih uređaja danas je život nezamisliv. Uz medijsko opismenjavanje se podrazumijeva i skretanje pozornosti na cyberbulling, što ono podrazumijeva i kako na njega reagirati, istaknula je.

 45614083_520850955098172_5924480297579053056_n.jpg

 

Vaša reakcija na temu
Super
Hahaha
Opa
Tužno
Ljut sam

suvenirdeskclanak


Štefica Cvek u raljama života

stefica-plakat.jpg

Klikni na plakat gore za više informacija
Blagajna radi u prijepodnevnim satima od 21. do 25. siječnja od 11 do 13 sati.

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider

ngkrkades
Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Whatsapp
Pošaljite vijest ili fotografiju putem Whatsup-a

Kontakt

Kontakt

Close